خبرنگاران 21 خط فراوری مغایر استاندارد در کرمان پلمب شد

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، کرمان - خبرنگاران - مدیرکل استاندارد استان کرمان گفت: کارشناسان این اداره کل با بازرسی از هزار و 942 مورد واحد فراوریی و کارخانه های این استان در سال 1398، تعداد 21 خط فراوری واحدهای فراوریی درکرمان را پلمب کردند.

خبرنگاران 21 خط فراوری مغایر استاندارد در کرمان پلمب شد

اسماعیل عاقلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ تیم مسلم اضافه نمود: هزار و 942 مورد بازرسی فنی از واحدهای فراوریی استان کرمان در حوزه صنایع شیمیایی، غذایی، ساختمانی، بسته بندی و سلولزی، برق و الکترونیک، انگ فلزات گرانبها و در بخش خدمات شامل شهربازی (428 مورد) طی سال گذشته اجرا شده است.

وی ادامه داد: در این بازرسی ها بر اساس استانداردهای ملی مربوطه شرایط بهداشتی، فنی، خط فراوری، انبارهای مواد اولیه و محصول نهایی و آزمایشگاه ها مورد آنالیز کارشناسی نهاده شد.

مدیرکل استاندارد استان کرمان گفت: با مشاهده عدم انطباق در این بازرسی ها تعداد 691 مورد تذکر و 680 مورد اخطار و در نهایت موجب توقیف و پلمب 21خط فراوری در واحد های فراوریی این استان شد.

وی اضافه نمود: همچنین هزار و 411 مورد نمونه برداری از واحدهای فراوریی تحت پوشش اداره کل استاندارد استان کرمان شامل فراوری کننده مواد غذایی مانند لبنیات، کمپوت، مواد آشامیدنی، آرد و غلات و ساختمانی شامل بتن، شن، ماسه و گچ، برق و الکترونیک مانند سیم و کابل، لوله های پلی اتیلن، رنگ و مواد شوینده و سلولزی بهداشتی انجام و مورد آزمون نهاده شد.

عاقلی ادامه داد: پس از حصول نتیجه این آزمون ها، هزار و 136 نمونه محصولات واحدهای فراوریی نمونه برداری شده مطابق با استانداردهای ملی مربوطه بود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 21 خط فراوری مغایر استاندارد در کرمان پلمب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 21 خط فراوری مغایر استاندارد در کرمان پلمب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید