از باخت عجیب فرانسه تا صعود استرالیا پس از 16 سال

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، تکلیف رقابت های گروه D جام جهانی 2022 قطر با برگزاری دو ملاقات پایانی معین شد و تیم های فرانسه و استرالیا راهی مرحله بعد شدند.

از باخت عجیب فرانسه تا صعود استرالیا پس از 16 سال

دانمارک تیمی بود که باید برای صعود این بازی را می برد و تهاجمی تر هم بازی را آغاز کرد، ولی کانگوروها هم به دفاع کامل رو نیاوردند و پابه پای رقیب شان پیش آمدند. نیمه دوم دانمارک که باید برای صعود گل می زند بیشتر پیش کشید، اما در یک ضدحمله متیو لکی در دقیقه 60 پیروز شد دروازه پیتر اشمایکل را باز کند و استرالیا را پیش بیندازد. دانمارک توانایی زدن یک گل هم نداشت و در نهایت با این باخت، با جام جهانی وداع کرد. استرالیا هم که سال 2006 برای اولین و آخرین مرتبه از مرحله گروهی بالاتر رفته بود، دوباره به یک هشتم نهایی رسید.

در استادیوم اجوکیشن سیتی تیم های ملی فرانسه و تونس مقابل هم قرار گرفتند که خروس ها در این ملاقات با نتیجه 1-0 شکست خوردند. دیدیه دشان خروس ها را با ترکیبی متفاوت و با حضور بازیکنان ذخیره به این میدان فرستاد، چرا که صعود تیمش مسجل شده بود. تونس نیمه نخست یک گل هم زد که آفساید اعلام شد. در دقیقه 58 انتها وهبی خزری ستاره تونسی ها پیروز شد برای تیمش گلزنی کند و عقاب های کارتاژ در آستانه صعود قرار گرفتند، اما گلی که استرالیا در بازی همزمان زد کارشان را خراب کرد. در دقیقه 8+90 گل آنتوان گریزمن بازی را به تساوی کشاند، اما داور آن را با استفاده از VAR آفساید تشخیص داد.

در انتها رقابت های گروه D جام جهانی، فرانسه با 6 امتیاز اول شد، استرالیا با 6 امتیاز و تفاضل گل کمتر پشت سر خروس ها به مرحله حذفی رسید. تونس 4 امتیازی همچنان در حسرت صعود ماند و دانمارک یک امتیازی هم در میان ناباوری در قعر جدول گروه جای گرفت.

منبع: فرارو

به "از باخت عجیب فرانسه تا صعود استرالیا پس از 16 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از باخت عجیب فرانسه تا صعود استرالیا پس از 16 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید