چطور با آجر دکوراسیون داخلی شیک و زیبایی داشته باشیم؟

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، آجر دکوراسیون داخلی زیبایی را برای شما رقم خواهد زد و برای کسانی که می خواهند از متریال مناسب همه نوع سبک دکوراسیون داخلی استفاده نمایند کاملا مناسب است. البته تناسب آجر روستیک دکوراسیون داخلی در کنار سبک کلاسیک، بیشتر از سایر سبک ها است. استفاده از آجر در دکوراسیون داخلی به علت داشتن عمر طولانی، صرفه جویی در مصرف انرژی با خاصیت عایق حرارتی، عایق در برابر صدا، مقاومت ذاتی در برابر آتش، سازگاری با کلیه سبک های داخلی و سازگاری با محیط زیست، مورد علاقه معماران و طراحان داخلی است. در ادامه بیشتر با انواع آجر دکوراسیون داخلی و نحوه کاربرد آجر آن آشنا خواهید شد.

چطور با آجر دکوراسیون داخلی شیک و زیبایی داشته باشیم؟

انواع آجر در دکوراسیون داخلی

آجر دکوراسیون داخلی انواع مختلفی دارد و آشنایی پیدا کردن با انواع این متریال به شما یاری می نماید برترین نوع را برای طراحی محیط داخلی منزل انتخاب کنید.

  • آجر فشاری: از آجرهای بسیار پرکاربرد برای ساخت دیوار اصلی و سقف در تمامی مراحل سفت کاری است.
  • آجر نسوز: آجر نسوز دکوراسیون داخلی مدل نو آجر در منازل می باشد. مقاومت این نوع آجر در برابر شعله و حریق باعث شده بتوان بدون نگرانی از تغییر شکل و سوختگی در ساخت شومینه و هر محل دیگری که نزدیک گرمای زیاد است بکار برد. تزئین دکوراسیون داخلی با آجر نسوز از ویژگی های سبک مدرن است.
  • آجر لعابی: برای کاربرد آجر در دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی محدودیت خاصی وجود دارد چون رطوبت زیاد هوا باعث پوسیدگی و رشد قارچ می شود. با این حال آجرهای لعابی کاملا در برابر این مسائل مقاوم هستند. البته نوترین نوع آجر به نام نانو آجر هم مناسب است.
  • آجر سفالی: این نوع آجر در دکوراسیون داخلی منزل برای ساخت تیغه استفاده می شود تا فضای خالی بین مصالح را پر کند.

نکات استفاده از آجر در دکوراسیون داخلی خانه

تزئین دکوراسیون داخلی با آجر ساده نیست و حتما باید از نکات آن آگاه باشید. تقریبا هر یک از فضاهای منزل با نکات و ایده های خاصی با متریال آجر تزئین می شوند و باید به آنها توجه داشته باشید.

  • پذیرایی: استفاده از آجر برای دکوراسیون داخلی لزوما به معنای پیدا بودن آجر نیست. به اسم مثال برای دیوارهای اصلی داخلی از آجر فشاری استفاده می نمایند چون استحکام بالا بسیار مهم است اما برای پوشاندن ظاهر نه چندان جالب این نوع آجرها از گچ و یا دیوارپوش یاری می گیرند. نکته مهم این است که در پذیرایی تمامی دیوارها را با آجر تزئین نکنید بجز اینکه سبک روستیک داشته باشید. معمولا طراحان دیوارهایی را که بخواهند به نقطه کانونی منزل تبدیل نمایند با آجر تزئین می نمایند مثل دیوار پشت تلویزیون یا دیوار راه پله.
  • آشپزخانه: تزئین دکوراسیون داخلی با آجر سنتی بیشتر مناسب آشپزخانه یا راه پله است. حتی برای آشپزخانه هم توصیه نمی کنیم تمام دیوارها را با آجر دکوراتیو بپوشانید بلکه بیشتر توصیه ما به پوشاندن دیوار بین کابینت هاست. البته کسانی که به فکر داشتن آشپزخانه ای با سبک سنتی هستند آزادی عمل بیشتری دارند.
  • اتاق خواب: آجر نما دکوراسیون داخلی برای اتاق خواب یک ایده بکر است. آجرها به علت داشتن خاصیت عایق حرارتی، در فصل گرم سال خنک و در فصل سرد گرم هستند. اتاق خواب هم محلی برای آرامش داشتن بوده و تنظیم دما بسیار مهم است. اما توصیه می کنیم برای بخشی از دیوار اتاق خواب از آجر بهره ببرید و مابقی فضا را با دیوارپوش های طرح آجری بپوشانید.
  • حمام و سرویس بهداشتی: آجر لعابی و آجر نانو به علت داشتن روکش ضد آب و رطوبت برای این فضا بسیار مناسب هستند. البته چندان رایج نیست که سرویس بهداشتی دکوراسیون داخلی منزل با آجر تزئین شود. در عوض برای هماهنگی با سایر بخش های منزل از کاشی و سرامیک طرح آجر یا رنگ های با طرح آجری استفاده می نمایند.
  • رنگ: تناسب رنگ دکوراسیون داخلی و آجر بسیار مهم است. آجرهایی که برای دکوراسیون داخلی به کار می فرایند برخلاف آجر نما تنوع رنگ زیادی ندارند پس با یاری رنگ روغن یا اکریلیک ضد آب، آنها را رنگ آمیزی کنید. برای فضای کوچک از رنگ روشن و برای فضای عظیم از رنگ تیره بهره ببرید.
  • راهرو منزل: استفاده از طرح آجر در دکوراسیون داخلی برای قسمت راهرو منزل توصیه بهتری نسبت به استفاده از متریال طبیعی آجر است. با این حال اگر سبک دکوراسیون داخلی روستیک یا سنتی را انتخاب نموده اید، آجرهای سفالی و یا معمولی برترین گزینه هستند.

نکته: طراحی دکوراسیون داخلی با آجر تا حدی محدودیت دارد و بیشتر برای ایجاد نقطه کانونی یا متمایز ساختن یک فضا استفاده می شود.

با این حال اگر شما هم به استفاده از آجر دکوراسیون داخلی علاقه زیادی دارید، توصیه می کنیم برای زیبایی بیشتر ترکیبی از آجر طبیعی (یکی از انواع گفته شده) را با موارد مشابه آجر مثل کاغذ دیواری با طرح آجر، پنل دیواری با طرح آجر، درای وال با طرح آجر، دیوارپوش آجری، رنگ آمیزی، کاشی و سرامیک یا سنگ طرح آجر استفاده نمایید.

منبع: اتاق

به "چطور با آجر دکوراسیون داخلی شیک و زیبایی داشته باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور با آجر دکوراسیون داخلی شیک و زیبایی داشته باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید