بیانیه سنتکام درباره خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا گفت که بیش از 50 درصد فرایند خروج آمریکا از افغانستان تکمیل و 6 مورد از تاسیسات نظامی تحویل وزارت دفاع افغانستان شده است.

بیانیه سنتکام درباره خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان

به گزارش ایرنا؛ فرماندهی مرکزی آمریکا در بیانیه ای اعلان داشت که تقریبا معادل 736 ففرایند هواپیمای بوئینگ سی-17 تجهیزات از افغانستان خارج شده و 14 هزار و 790 قطعه از تجهیزات را به آژانس تدارکات دفاعی تحویل داده است.

براساس این بیانیه، ایالات متحده رسما 6 مورد از تاسیسات نظامی را به وزارت دفاع افغانستان تحویل داده است و پیش بینی می گردد که انتقال پایگاه ها و دارایی های نظامی در آینده صورت گیرد.

در تاریخ 11 خرداد ماه سنتکام خبر از تکمیل 30 الی 44 درصدی فرایند خروج آمریکا از افغانستان داده بود.

طبق توافقنامه صلح آمریکا با طالبان که در سال 1398 در شهر دوحه قطر به امضاء رسید، تمام نیروهای خارجی باید تا اول ماه مه (11 اردیبهشت) امسال افغانستان را ترک می کردند اما بایدن با نزدیک شدن به این موعد مدعی شد که خروج نظامیان تا 11 سپتامبر (20 شهریور) به طول خواهد کشید.

اگر چه بایدن مدعی است نیروهای آمریکایی تا 11 سپتامبر (بیستم شهریور) افغانستان را ترک می نمایند اما بعضی رسانه های آمریکایی گزارش می دهند که فرایند خروج کامل نظامیان ایالات متحده از افغانستان تا ماه ژوییه تکمیل خواهد شد و 11 سپتامبر فقط به یک تاریخ نمادین است.

منبع: فرارو

به "بیانیه سنتکام درباره خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه سنتکام درباره خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید