ترب سفید؛ گیاهی موثر در زیبایی پوست و مو

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، تهران (پانا) - داشتن پوستی سالم و زیبا همراه با موهایی بلند و خیره کننده، همیشه یکی از دغدغه های زنان دنیای امروز و حتی گذشته بوده است و زنان همیشه دنبال راهی برای دستیابی به زیبایی ظاهری هستند.

ترب سفید؛ گیاهی موثر در زیبایی پوست و مو

به گزارش ایسنا، همچنین داشتن ناخن هایی زیبا و سالم یکی از مواردی است که همواره برای خانم هایی که به زیبایی و آراستگی ظاهری خود اهمیت می دهند؛ بسیار حائز اهمیت است.

شما چطور؟ شما تا چه اندازه به زیبایی و آراستگی خود اهمیت می دهید؟ اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که دنبال راهی برای دستیابی به پوست و موی سالم هستید این گزارش را از دست ندهید.

ترب سفید و بایدها و نبایدهای مصرف آن

یک کارشناس تغذیه گفت: ترب سفید یکی از ترکیبات غذایی مفید و با ارزش است کە قسمت ریشە گیاە قابل استفاده و به لحاظ کشت اولین بار در چین کشت و بعدها بە شکل گستردە در مناطق دیگر همچون مصر، یونان و ایران هم این ترکیب کشت شد.

سارا فوضی با اشاره به اینکه گیاه ترب و آب ترب سفید یک تریب کامل و مغذی است؛ اظهار کرد: ترب سفید بە دلیل ویتامین c که دارد؛ برای بیماری های پوستی و التهابی بسیار موثر است و میتوانیم از این گیاه برای پیشگیری از ریزش مو، شورە سر، برای داشتن موهای براق و سالم استفاده کرد.

وی عنوان نمود: ترب سفید حاوی ویتامین های k ،a ،c است و بەخاطر ترکیبات مغذی کە دارد در درمان مسائل پوستی و التهابی تا حدود زیادی موثر است.

فوضی ادامه داد: این گیاه همچنین حاوی اسید فولیک و آهن است کە بە سلامت سلول های بدن، پوست، مو و ناخن یاری می نماید و یکی از ترکیبات بسیار مغذی است و حتی آهنی کە در ترکیبات ترب سفید و سیاە وجود دارد در سلامت سیستم گردش خون و سیستم قلبی عروقی بسیار موثر است.

وی تاکید نمود: این گیاه همچنین باعث تقویت متابولیسم و افزایش سرعت متابولیسم در افراد می گردد و می تواند تا حدودی بە کاهش وزن در افراد نیز یاری کند.

به گفته این متخصص، بە دلیل وجود کربوهیدرات های غیرقابل هضم در ترب سفید میتوان از دریافت کالری های اضافی و انباشت چربی در بدن جلوگیری و همچنین یکی از سبزیجات پرخاصیتی است کە جذب کلسترول خون را کاهش و از بیماری های قلبی و عروقی پیشگیری کند و از لحاظ مواد معدنی ترب سفید حاوی پتاسیم، آهن، سدیم و کلسیم است و در واقع برای تعدیل و کاهش قند خون در افراد دیابتی و مصرف آن با غذابسیار موثر است.

سارا فوضی اضافه نمود: ترب سفید همچنین حاوی ترکیبات ضد میکروبی و ضد باکتریایی است کە در واقع خاصیت ضد التهابی دارد و در فصول سرد سال مصرف آن در کنار غذا توصیه می گردد.

وی با اشاره به اینکه ترب سفید یک ترکیب سالم است کە می تواند بە سلامت کبد یاری و در دفع سم های بدن موثر باشد گفت: بە دلیل پتاسیم موجود در ترب سفید در درمان خانگی فشار خون در افرادی کە پرفشاری خون دارند بسیار موثر است و همچنین بە کنترل دیابت یاری می نماید و یک ترکیب مغذی سالم است.

فوضی در مورد فواید ترب سفید توضیح داد: ترب سفید همچنین خاصیت سم زدایی دارد و بە عملکرد سیستم تنفسی یاری می نماید و در حل خلط و مخاط موثر است و باعث می گردد بدن با عفونت های ویروسی مبارزە کند؛ همچنین برای پیشگیری از آنفولانزای فصلی و سرماخوردگی می تواند یک سبزیجات ریشەای و مفید باشد.

وی ادامه داد: آب ترب هم حاوی ویتامین سی و اسید فولیک است کە در پیشگیری بسیاری از سرطان ها از جمله سرطان کلیە،معدە و رودە موثر است.

فوضی عنوان نمود: ترب سفید برای درمان مسائل تیروئیدی بسیار مفید و موثر است و آب ترب و یا حتی خود مصرف ترب سفید حاوی سولفور و رافانین است کە به تعدیل هورمون های تیروئیدی یاری و در سلامت کل سیستم بدن موثر است و بە خاطر آب مناسبی کە دارد می تواند بە بدن خاصیت هیدراتە بدهد کە از خشکی پوست هم تا حدود زیادی جلوگیری می نماید.

وی اضافه نمود: ترب سفید یکی از ترکیبات غذایی مفید و با ارزش است کە قسمت ریشە گیاە قابل استفاده و به لحاظ کشت اولین بار در چین کشت و بعدها بە شکل گستردە در مناطق دیگر همچون مصر، یونان و ایران هم این ترکیب کشت شد.

به گفته وی، ترب سفید به لحاظ منابع یکی از ترکیـبات بسیار غنی از ویتامین ها، اسید فولیک، آنتوسیانین ها است و انتی اکسیدان بسیار مناسبی دارد کە از انواع سرطان ها پیشگیری میکند و برای پیشگیری از اختلالات پوستی و در عملکرد مثبت و بسیار خوب مثانە و کیسە صفرا نیز موثر است.

سارا فوضی ادامه داد: از جملە خواص و فواید ترب سفید می توان بە تامین نمایندە فیبر رژیمی اشارە کرد کە می تواند توانایی بدن را برای هضم افزایش و متابولیسم بدن را در جهت صحیح خود قرار دادە و بە افزایش آن یاری کند؛ ترب سفید همچنین باعث احساس سیری طولانی مدت در افراد می گردد و در کاهش وزن نیز بسیار موثر است.

وی در مورد موارد منع مصرف ترب سفید اضافه نمود: کسانی کە معده ضعیفی دارند و با خوردن ترب سیاە و سفید دچار مسائل گوارشی، نفخ، سوءهاضمە و سنگینی سیستم گوارشی می شوند بهتر است تا برطرف کامل مشکل خود و درمان مسائل گوارشی توسط پزشک از خوردن این گیاه امتناع نمایند.

ترب سیاه و خواص بی نظیر آن

به گفته سارا فوضی ترب سیاه یک ترکیب پرخاصیت دارویی است کە حتی در درمان های طب سنتی هم بەشیوەهای مختلف از ترب سیاە استفادە می گردد.

وی اظهار کرد: ترب سفید و سیاە از خانوادە تربچە هستند و بە عنوان تربچە اسپانیایی در بیشتر نقاط دنیا و بە طور گستردە در اروپا و آسیا کشت می شوند و دارای خواص فوق العادەای هستند.

فوضی اعلام کرد: ترب سیاە حاوی مس، فیبر، آهن، منیزیم، پتاسیم، سلنیوم، ویتامین a، ویتامین b یک و ویتامین c و e است.

وی عنوان نمود: از مزایای و خواص ترب سیاه میتوان به محافظت از سلامت کبد، منبع ویتامین c اشارە کرد؛ ترب سیاه همچنین در تقویت سیستم ایمنی بدن، تعدیل سطح کلسترول، افزایش فرایند متابولیسم یا سوخت و ساز بدن، کاهش وزن، درمان کم کاری تیروئید موثر و یکی از سبزیجات ریشەای پرخاصیت با خاصیت سم زدایی قوی است که می تواند در سلامت پوست، مو، درمان سرفەهای خشک و ناشی از سرماخوردگی و سرفەهای ناشی از آلرژی های فصل پاییز و زمستان تاثیرگذار باشد.

فوضی تاکید نمود: ترب سیاە به دلیل دارا بودن فیبر رژیمی مناسب می تواند بە سلامت سیستم گوارشی یاری کند و همچنین بخاطر اینکە یکی از ترکیبات مغذی و سالم است کە حاوی آنتی اکسیدانی بە نام گلوتاتیون است که این انزیم سبب فعال شدن فعالیت آنزیم های کبدی می گردد و همچنین باعث تعادل سازی گلوتاتیون شده و یکی از سبزیجات بسیار مهمی است کە بە سلامت کبد یاری میکند و کسانی کە بیماری چربی کبد دارند؛ میتوانند از ترب سیاە بە صورت رندە شدە همراە با کمی آبغورە و یا آبلیموی تازه در کنار غذاها استفاده نمایند.

وی در ادامه سخنان خود اضافه نمود: ترب سیاە یکی از منابع غذایی است کە این ترکیب میتواند از استرس، سرطان، الزایمر و بیماری پارکینسون پیشگیری کند.

به گفته سارا فوضی، به دلیل وجود ویتامین سی و پتاسیمی کە در خود دارد بە افرادی کە پرفشاری خون دارند مصرف ترب سیاە در حد اعتدال و اندازە در کنار غذاها بە عنوان یکی از سبزیجات ریشەای سالم توصیه می گردد.

وی اظهار داشت: همچنین ترب سیاه بە دلیل ویتامین سی و پتاسیم و منیزیمی که دارد میتواند از بدن در مقابل خطرهای ناشی از سکتە مغزی و سکتە قلبی محافظت و همچنین بە تعدیل کلسترول خون یاری در بدن یاری می نماید.

فوضی در سرانجام سخنان خود یادآور شد: ترب سیاه بە دلیل پتاسیم و سلنیومی کە دارد در درمان کم کاری تیروئید تا حدودی یکی از ترکیبات سبزیجات ریشەای مناسب است و ازبدن محافظت کند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "ترب سفید؛ گیاهی موثر در زیبایی پوست و مو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترب سفید؛ گیاهی موثر در زیبایی پوست و مو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید