راه اندازی یک مرکز نوآوری برای احیای تجهیزات پزشکی

به گزارش وبلاگ تیم مسلم به نقل از معاونت علمی و فناوری، این مجموعه فناور با تعمیر، احیا و بهینه سازی تجهیزات پزشکی، ثروت را به چرخه اقتصاد پزشکی و حیات دوباره را به تجهیزات این حوزه برگرداند و سلامت را ارمغان جامعه می کند.

راه اندازی یک مرکز نوآوری برای احیای تجهیزات پزشکی

سورنا ستاری در مراسم راه اندازی این مرکز با بیان این که شرکت های دانش بنیان اثبات کردند می توانند کمک حال سلامت کشور باشند، گفت: فرصت بزرگی برای بسکمک از شرکت های دانش بنیان به وجود آمده است تا دانش بنیان ها توانمندی های نوآورانه و فناورانه خود را به کسب و کار تبدیل کنند.

بازار بکر برای تجهیزات دانش بنیان حوزه سلامت

ستاری با اشاره به حضور شرکت های دانش بنیان در فرایند تحول نظام سلامت، اضافه کرد: بازار بکری برای تجهیزات دانش بنیان حوزه سلامت به وجود آمده و فرصت بسیار ارزنده ای برای رونق کسب وکارهای حوزه سلامت ایجاد شده است. این فرصت شاید در هیچ بازه زمانی دیگری وجود نداشته باشد و شرکت ها باید از این ظرفیت به بهترین نحو استفاده کنند.

وی از نقش راهبردی بخش خصوصی در کار راه اندازی مرکزی برای بازاحیای تجهیزات پزشکی گفت و ادامه داد: خلف ارزش اضافه کرده، ایجاد اشتغال و تبدیل مسائل به راه کار، توانمندی شرکت های دانش بنیان است و نهادهای دولتی مانند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این فرایند، نقش تسریع بخش و تسهیل کننده را ایفا می کنند.

حمایت از فعالان دانش بنیان حوزه سلامت

به گفته معاون علمی و فناوری، شیوع کرونا و تحریم، فرصت خوبی به وجود آورد تا دانش بنیان هایی همچون این مرکز نوآوری که امروز افتتاح می شود، به بدنه سلامت کشور اثبات کنند که تکیه به دانش بنیان ها روشی مطمئن، سودآور و مفید برای سلامت کشور، ارزش آفرین و اشتغال زا است.

وی اضافه کرد: این مجموعه و مجموعه های فناور مشابه می توانند دامنه فعالیت خود را گسترش داده اند و گام را از تعمیر تجهیزات پزشکی به دیگر تجهیزات فناور و پیشرفته مانند تجهیزات آزمایشگاهی گسترش دهند.

ستاری به حمایت از فعالان دانش بنیان و استارتاپ های حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: همچون گذشته از تیم های فعال و خلاق به ویژه در حوزه پزشکی، سلامت و تجهیزات آزمایشگاهی حمایت می کنیم.

احیا و بازچرخانی تجهیزات مورد نیاز بیماران

در این مرکز، ونتیلاتورها و تجهیزات سی تی اسکن به عنوان یک نیاز مراکز درمانی برای خدمت رسانی به بیماران کرونایی تعمیر و بهینه سازی می شود. در حال حاضر احیای این تجهیزات در اولویت نخست فعالیت های واقع شده است.

40 نیروی انسانی دانش آموخته که در حوزه هایی مانند هسته ای متخصص اند در این مجموعه فناور فعالیت می کنند. با ورود دستگاه ها به چرخه باز احیا، بیش از 800 میلیون یورو صرفه جویی ارزی و توسعه تولید محصولات دانش بنیان ایجاد می شود.

تعمیر و بازاحیای سی تی اسکن در 5 سال زمینه ساز جلوگیری از خروج 10 میلیون دلار ارز می شود. همچنین بازچرخانی 100 ونتیلاتور صرفه جویی بیش از 3 میلیون دلار و ایجاد 1.5 میلیون دلار بازار دانش بنیان را به همراه دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "راه اندازی یک مرکز نوآوری برای احیای تجهیزات پزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی یک مرکز نوآوری برای احیای تجهیزات پزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید