سخنگوی وزارت خارجه: دیپلماسی فعال ایران، آمریکا را برای چندمین بار شکست داد

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، سخنگوی وزارت امورخارجه درواکنش به شکست تاریخی آمریکا برابر ایران تأکیدکرد: دیپلماسی فعال ایران کنار استحکام حقوقی برجامْ آمریکا را برای چندمین بار شکست داد.

سخنگوی وزارت خارجه: دیپلماسی فعال ایران، آمریکا را برای چندمین بار شکست داد

به گزارش وبلاگ تیم مسلم به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، سید عباس موسوی روز شنبه در واکنش به شکست تاریخی آمریکا در برابر ایران در حساب توییتر خود نوشت: در تاریخ 75ساله سازمان ملل سابقه نداشته است که آمریکا تا این حد منزوی باشد. به رغم همه سفرها، فشارها و دوره گردی ها، آمریکا توانست فقط یک کشور کوچک را با خود همراه کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه یادآور شد: دیشب دیپلماسی فعال ایران کنار استحکام حقوقی برجامْ آمریکا را برای چندمین بار در شورای امنیت شکست داد.

قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران عصر آدینه با 11 رأی ممتنع (بلژیک، استونی، فرانسه، آلمان، اندونزی، نیجر، سنت ویسنت، آفریقای جنوبی، تونس، انگلیس و ایرلند شمالی و ویتنام)، 2 رأی موافق آمریکا و جمهوری دومینیکن و 2 رأی مخالف روسیه و چین به تصویب نرسید.

مجید تخت روانچی نماینده ایران در سازمان ملل بعد از شکست آمریکا در شورای امنیت به ایرنا گفت: رأی امروز نه تنها پروژه آمریکا را در تمدید تحریم تسلیحاتی ایران با شکست روبرو کرد بلکه نشان داد که همراهی جامعه بین الملل با سوءاستفاده از قطعنامه 2231 که می خواهد در چارچوب آن از مکانیسم ماشه استفاده کند، چقدر مقبولیت دارد. این رأی خود نشان دهنده انزوای آمریکا در استفاده از این مکانیسم بود.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سخنگوی وزارت خارجه: دیپلماسی فعال ایران، آمریکا را برای چندمین بار شکست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی وزارت خارجه: دیپلماسی فعال ایران، آمریکا را برای چندمین بار شکست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید