پیاده راه سبزه میدان زنجان؛ معروف ترین منطقه شهر برای خرید سوغات

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، زنجان یکی از استان های ایران است که در شمال غربی ایران قرار گرفته و از منطقه ها ترک نشین محسوب می گردد. جاذبه های طبیعی و تاریخی این استان را نمی توان نادیده گرفت زیرا زنجان با داشتن آب و هوایی خاص و خنک، به عنوان بهشتی معتدل شناخته می گردد که هر ساله و به خصوص در تابستان، میزبان عده کثیری از طبیعت دوستان است. یکی از خیابان های فعال و محبوب این شهر خیابان سبزه میدان است.

پیاده راه سبزه میدان زنجان؛ معروف ترین منطقه شهر برای خرید سوغات

پیاده راه سبزه میدان زنجان یکی از جالب ترین جاهای دیدنی شهر زنجان است که منطقه خوبی برای پیاده روی و بعلاوه خرید سوغاتی محسوب می گردد. این خیابان سنگفرش است و هیچ خودرویی وارد آن نمی گردد، با خیال راحت می توانید قدم بزنید و از فضا لذت ببرید.

اگر خواستید داخل شهر زنجان کمی قدم بزنید، یکی از برترین گزینه ها، سبزه میدان است. کف سنگفرش ها هم نورپردازی شده و برای شب گردی بسیار مناسب است. ضمناً در هر دو طرف خیابان فروشگاه های زیادی وجود دارد که محصولات مختلفی را به مشتریان عرضه می نمایند.

این پیاده راه با برخورداری از فروشگاه های متنوع، محل فروش انواع صنایع دستی از جمله چاقوهای معروف و باکیفیت زنجان و ملیله کاری است. در خیابان سعدی جنوبی از چهارراه انقلاب، تعداد زیادی فروشگاه ظروف و صنایع مسی دیده می گردد که می توانید برترین سوغاتی های شهر را از این مغازه ها برای دوستان و عزیزان خود بخرید.

علاوه بر چاقوی زنجان که یکی از مهم ترین محصولات و سوغات این شهربه حساب می آید، انواع دیگری از صنایع دستی روی ظروف، پارچه و جواهرات را هم می توانید از فروشگاه های سبزه میدان تهیه کنید. بعضی عطاری ها هم هستند که با فروش ترکیبات عجیبی از داروهای گیاهی و شکلات هایی با طعم های شگفت انگیزی مانند سقز و… مسافران را به وجد می آورند.

یکی از جذابیت های سبزه میدان، مجسمه مردی است که روی یک تکه چوب نشسته و به یک دوچرخه ای خیره نگاه می نماید. شاید اول فکر کنید دوچرخه برای یکی از رهگذران است.این دوچرخه نمادی از امانتی محسوب می گردد که به این مرد بزرگ سپرده شده بود و او هم سالیان سال از آن مراقبت می کرد. حاج حسن نعلچگر، که به مرد امانت دار معروف است، از کودکی آغاز به نعلچگری کرد. او در همه عمر به علت ساده زیستی و تواضعی که داشت، بسیار موردتوجه و محبت مردم بود.

حاج حسن، 45 سال از یک دوچرخه که به وی سپرده بودند، نگه داری کرد بدون اینکه از آن استفاده کند. او در نهایت در سن 81 سالگی در سال 1379 از جهان رفت. او مردم را به راستی و درستی تشویق می کرد و الگویی برای مردم این منطقه بود. این تندیس در سال 1397 و برای بزرگ داشت خاطره این مرد ساخته شده است.

در روایت دیگری هم آمده که سال ها پیش، یک مامور شهرداری باعث شکسته شدن دوچرخه حاج حسن می گردد. مدتی بعد برای جبران یک دوچرخه نو برای او می آورد و بعد هم بدون هیچ حرفی می رود. حاج حسن امانت دار بدون استفاده از این دوچرخه تازه، 45 سال از آن نگه داری می نماید تا روزی دوباره آن را تحویل مامور دهد.

جاذبه های دیدنی اطراف

یکی از مزیت های سبزه میدان این است که به بسیاری از دیدنی های زنجان نزدیک است و شما بعد از قدم زدن در این خیابان و خرید سوغاتی می توانید به سراغ دیگر دیدنی های زنجان بروید. از جمله جاذبه های نزدیک عبارتند از؛

موزه مردان نمکی

مسجد جامع زنجان

مسجد خانم

بازار زنجان

حمام حاج داداش

عمارت دارایی

چطور به پیاده راه سبزه میدان برویم ؟

همانطور که در ابندای مقاله گفتیم، این پیاده راه محبوب در میدان انقلاب واقع شده است. چه از ماشین شخصی خود استفاده می کنید و چه از وسایل نقلیه عمومی، باید خود را به میدان انقلاب برسانید تا بتوانید در این پیاده راه زیبا قدم بزنید.

آدرس: استان زنجان، زنجان، میدان انقلاب

منبع: گردشبان

به "پیاده راه سبزه میدان زنجان؛ معروف ترین منطقه شهر برای خرید سوغات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیاده راه سبزه میدان زنجان؛ معروف ترین منطقه شهر برای خرید سوغات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید