50 میلیون دوز واکسن تا خاتمه شهریور تحویل وزارت بهداشت خواهد شد

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، با افتتاح صدها پروژه توسط بنیاد برکت، از امروز 500 روستای محروم کشور دارای آب شرب شدند و برای آبرسانی به 500 روستای دیگر هم تفاهمنامه همکاری امضا شد.

50 میلیون دوز واکسن تا خاتمه شهریور تحویل وزارت بهداشت خواهد شد

صبح امروز آیین باران برکت، با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، مدیران عامل بنیاد برکت و بنیاد احسان، مدیرعامل شرکت آبفا و معاون وزیر جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولین این دو وزارتخانه در محل نمایشگاه دائمی ستاد اجرایی فرمان امام در تهران آیین امضای تفاهمنامه بنیاد برکت با دو وزارتخانه برای آبرسانی به 500 هزار روستایی و احیای 300 قنات و ایجاد 12هزار شغل برگزار گردید.

محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم گفت: حدود یکسال پیش تفاهمنامه ای را با وزارت نیرو امضا کردیم و متعهد شدیم که در آبرسانی به 500 روستای محروم و بی آب کشور مشارکت کنیم و امروز با افتتاح این پروژه ها در نقاط مختلف کشور، بیش از 500 هزار نفر از آب شرب برخوردار خواهند شد.

وی اضافه نمود:حجم سرمایه گذاری برای بهره برداری ازاین طرحها بیش از 610 میلیارد تومان بوده که 400 طرح به صورت لوله کشی و 100 طرح به صورت آبرسانی سیار اجرا شده است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اظهار داشت: در این سالها هرجا در کشور مردم به مسئله ای برخوردند و احساس کردیم معضلی در سطح بالا به وجود آمده، ستاد اجرایی فرمان امام درحد توانش ورود نموده و با مدل جهادی و مردمی برای برطرف معضل اقدام نموده، چه در بحث واکسن و دارو و تجهیزات پزشکی، چه ایجاد اشتغال و محرومیت زدایی، چه توزیع بسته های معیشتی بین آسیب دیدگان کرونا و امدادرسانی در سیل و زلزله و تأمین امنیت زنجیره غذایی و در این مورد هم آبرسانی به روستاها و احیای قنات ها درمناطقی که ازاین بحران رنج میبرند.

مخبر به بحث فراوری نخستین واکسن ایرانی کرونا توسط ستاد اجرایی فرمان امام اشاره نمود و گفت: همانطور که وزیر بهداشت اعلام کردند باتوجه به موفقیت خیره کننده واکسن کوو ایران برکت در مراحل مطالعات بالینی، به زودی مجوز تزریق اورژانسی این واکسن صادر خواهد شد و یک میلیون دوز از این واکسن که قبلا در کارخانه شفافارمد فراوری و انبار شده در اختیار مردم قرار میگیرد.

وی ادامه داد: تا انتها خرداد حداقل 3 میلیون دوز و تا شهریور 50 میلیون دوز واکسن تحویل وزارت بهداشت خواهیم داد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با تأکید بر امن و موثر بودن این واکسن اضافه نمود: اولین دوز این واکسن در مرحله تست انسانی به دخترم تزریق شد و خودم هم با افتخار همین واکسن ایرانی را با اطمینان کامل خواهم زد و همانطور که قبلا هم اعلام کردیم علیرغم درخواست 7 کشور برای خرید آن، تا زمانی که احتیاج مردم داخل کشور تأمین نگردد برنامه ای برای صادرات آن نخواهیم داشت.

علیمراد اکبری معاون آب و خاک وزارت جهادکشاورزی نیز در این مراسم گفت: از مخبر بابت ورود جدی و پیگیرانه به بحث آب و احیای قنات ها از طرف خودم و از طرف آقای وزیر تشکر می کنم، احیای قنات یعنی احیای زمین، احیای روستا و نهایتا احیای کشاورز که مهمترین عامل رونق یک کشور است.

وی اضافه نمود:امروز بنیاد برکت اسباب یک اتفاق کلیدی رافراهم نموده، با همکاری بنیادبرکت و به خدمت دریافت توان خود مردم، باید قنوات که یک میراث عظیم ومحصول ابتکار خود کشاورزان است را حفظ و بازسازی کنیم چراکه آن را بهترین جهت برای حل مشکل و رونق کشاورزی میدانیم.

حمیدرضا جانباز مدیرعامل شرکت آبفای کشور و معاون وزیر نیرو نیز دراین مراسم گفت: در کمتر از یکسال به همت ستاداجرایی فرمان امام و ورود جهادی بنیاد برکت 500 هزار نفر در روستاها ازامروز آب شرب لوله کشی برخوردار شدند، این کار با قواعد دست و پاگیر دولتی قابل اجرا نبود و با دستور مخبر این پروژه ها بدون توقف و بوروکراسی معمول انجام شد، باتوجه به سال کم آب و خشکی که درپیش داریم این پروژه ها میتواند موجب نجات جان بسیاری از روستاها گردد.

معاون وزیر نیرو اضافه نمود: به وسیله بنیاد احسان و به کارگیری توان گروه های جهادی نیز آبرسانی سیار به 130 روستا در سیستان و بلوچستان را شروع کردیم که جا دارد بابت راه اندازی این نهضت آبرسانی از ستاد اجرایی قدردانی کنم.

در ادامه این برنامه، در ارتباطی ویدئوکنفرانسی با چهار استان، مهمانان در جریان جزئیات بعضی از 500 طرح باران برکت قرار دریافتد و با دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام به بهره برداری رسیدند.

منبع: فارس

آخرین اخبار مالی را از کانال تلگرام وبلاگ تیم مسلم دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز

به "50 میلیون دوز واکسن تا خاتمه شهریور تحویل وزارت بهداشت خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "50 میلیون دوز واکسن تا خاتمه شهریور تحویل وزارت بهداشت خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید