آخرین اخبار از پمپ بنزین ها ، اوضاع سوخت گیری چطور است؟

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، روز گذشته اختلالی در فرایند سوخت گیری به وجود آمد که در نهایت دلیل آن هک شدن سامانه هوشمند سوخت اعلام شد. صبح امروز نیز رئیس انجمن جایگاه داران اعلام نموده مشکل به روز نبودن این سامانه را سال هاست که گوشزد نموده بودند اما توجهی به آن نمی شد و تا زمانی که این به روزرسانی انجام نشود ممکن است مجددا چنین اتفاقی رخ دهد.

آخرین اخبار از پمپ بنزین ها ، اوضاع سوخت گیری چطور است؟

اما آخرین شرایط جایگا ه ها اکنون چطور است؟

پس از اختلال گسترده روز گذشته در فرایند سوخت گیری و مسائل مردم در پمپ بنزین ها، به نظر می رسد اوضاع امروز بهتر است، با این حال به نظر می رسد همه جایگاه ها فعلا به حالت قبل برنگشته اند. طبق آخرین وعده تا ظهر امروز قرار است شرایط به حالت قبل برگردد.

تا قبل از ساعت 23 شب گذشته نیز سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: آمار جایگاه هایی که امکان عرضه سوخت با نرخ 1500 تومان را دارند در حال افزایش است و کوشش برای رفع مشکل به طور کامل ادامه دارد.

فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان این که از لحاظ امنیتی راه چاره های فنی در تعدادی از جایگاه ها در حال اجرا بوده و امکان سوخت گیری با کارت فراهم شده است، اظهار کرد: موارد در حال آنالیز است و در ساعات آینده مشکل به طور کامل رفع می گردد و تمام جایگاه ها می توانند این دستورالعمل را اعمال نمایند.

او با بیان این که تا قبل از ظهر برای کل جایگاه ها به صورت آفلاین و با نرخ دوم امکان سوخت گیری فراهم می گردد، گفت: برای استفاده از سیستم هوشمند نیز کار تیم فنی به خوبی پیش رفته و راه چاره ها جواب داده است. نگرانی برای تامین سوخت نداریم. مخازن برای تامین احتیاج سوخت کشور کافی است و مردم نگران این مساله نباشند.

به گفته وی، سهمیه کارهای سوخت نیز هیچ تغییری نخواهد کرد و در شرایط فعلی بهتر است مردم به پمپ بنزین ها مراجعه ننمایند و فرآیند سوخت گیری را به زمانی دیگر موکول نمایند.(ایسنا)

از سوی دیگر مدیر سامانه هوشمند سوخت اعلام نموده است: با قاطعیت می گویم هیچ اتفاقی برای سهمیه کارت های سوخت نخواهد افتاد فقط یک وقفه چندساعته است که بعد از گذر از آن هموطنان می توانند از کارت های سوخت استفاده نمایند و سهمیه آن ها هم محفوظ است.

بعلاوه هادی بیگی نژاد، عضو کمیسیون انرژی مجلس می گوید: ما کمبود بنزین نداریم بلکه سامانه هوشمند سوخت در سراسر کشور هک شد و این مشکل به وجود آمد.

آخرین اخبار از بنزین را در صفحه انرژی و کالا دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز

به "آخرین اخبار از پمپ بنزین ها ، اوضاع سوخت گیری چطور است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین اخبار از پمپ بنزین ها ، اوضاع سوخت گیری چطور است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید