آمریکا صدور ویزا برای بعضی مقامات چین را محدود کرد

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، وزیر خارجه آمریکا از محدودیت صدور ویزا برای مقامات حزب کمونیست چین در ارتباط با تحولات هنگ کنگ اطلاع داد.

آمریکا صدور ویزا برای بعضی مقامات چین را محدود کرد

بر اساس این گزارش، مایک پمپئو اظهار داشت که کشورش صدور ویزا برای این مقامات را به دلیل تحولات مربوط به هنگ کنگ محدود می نماید.

وی علت این محدودیت ها را اقدامات پکن درباره هنگ کنگ اظهار داشت.

این در حالی است که سنای آمریکا در ادامه دخالت های این کشور در امور سایر کشورها و برای تحت فشار قرار دادن چین در مورد قانون امنیت ملی، تحریم های جدیدی را علیه پکن تصویب کرد.

بر اساس این گزارش، سنای آمریکا قانونی دوحزبی را برای تحریم بانک هایی که با مقامات چینی دخیل در قانون امنیت ملی هنگ کنگ در ارتباط هستند به تصویب رساند.

سناتور دموکرات کریس ون هولن از ایالت مریلند و سناتور جمهوریخواه پت تومی از ایالت پنسیلوانیا طرح این تحریم را مطرح نموده بودند. این طرح تحریمی با حمایت دو حزب اصلی آمریکا مطرح شده است و پیش از آنکه برای اجرایی شدن به کاخ سفید ارسال گردد باید مجلس نمایندگان نیز آن را به تصویب برسانند.

در جریان برگزاری سومین جلسه از سیزدهمین نشست سراسری کنگره ملی خلق چین در تاریخ بیست و هشتم ماه مه، تصمیماتی در ارتباط با ایجاد و بهینه سازی ساختار حقوقی و سازوکار اجرایی قوانین مربوط به منطقه اداری ویژه هنگ کنگ با هدف حراست از امنیت ملی در این حوزه اتخاذ شد و به تصویب رسید.

طی چند ماه اخیر تنش میان آمریکا و چین به بهانه های مختلف افزایش یافته است. اوایل ماه جاری میلادی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مصوبه ای را امضا و آن را قانونی کرد که قانون حقوق بشر اویغور 2020 نام دارد و هدف آن تحریم مقامات چینی است که واشنگتن مدعی است در سرکوب اقلیت مسلمانان اویغور دخیل هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آمریکا صدور ویزا برای بعضی مقامات چین را محدود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا صدور ویزا برای بعضی مقامات چین را محدود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید