استفاده مطلوب از بندر چابهار، فرصتی طلایی برای کشتیرانی ایران است

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، تهران (پانا) - مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت استفاده مطلوب از بندر چابهار و احیاء کریدور شمال- جنوب از طریق آن فرصتی طلایی برای کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است.

استفاده مطلوب از بندر چابهار، فرصتی طلایی برای کشتیرانی ایران است

به گزارش مانا، محمدرضا مدرس خیابانی مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی در جمع مدیران ارشد گروه کشتیرانی با یادآوری اینکه بندر چابهار امروز به عنوان نقطه ای راهبردی در توسعه کشور مطرح است، افزود: بندر چابهار به عنوان فرصتی طلایی برای گروه کشتیرانی تلقی می شود و لازم است خطوط منظم به این بندر راه اندازی شود.

وی با اشاره به راهبرد ملی احیاء کریدور شمال- جنوب، موضوع توسعه فعالیت های گروه کشتیرانی در بندر چابهار را رویکرد اصلی این گروه دانست و گفت: این اقدام بزرگ با همکاری شرکت های گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران عملیاتی و کالا از مبدأ هند به بندر چابهار و در ادامه به روسیه و اروپا ترانزیت خواهد شد.

مدرس خیابانی این مهم را به وسیله حمل و نقل ترکیبی و اتصال بندر چابهار به شبکه راه آهن اجرایی ارزیابی کرد و ادامه داد: کالا از هند وارد بندر چابهار شده، به وسیله این بندر به بنادر شاقتصادی کشور و سپس به بنادر روسیه در دریای خزر گسیل می شود، پس از آن در دو راستا به سمت مسکو و سن پترزبورگ در روسیه رسیده از آنجا نیز به شمال اروپا حمل می شود.

وی این راستا حمل را از منظر اقتصادی در بلند مدت سودآور دانست و افزود: از منظر سیاسی و توسعه روابط کشور در سطح بین الملل نیز این راستا حمل و نقلی قادر به ایجاد تحولاتی مثبت است.

مدرس خیابانی اجرای پروژه یاد شده را وظیفه ای ملی قلمداد و خاطر نشان کرد: این کار بزرگ با همکاری گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایرانی ایران کاملاً قابلیت اجرایی دارد.

مدیرعامل گروه کشتیرانی در ادامه با تأکید بر اهمیت توسعه فعالیت های گروه کشتیرانی در بندر چابهار و کریدور شمال- جنوب، گفت: توسعه بندر چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور و نقطه تلاقی ترانزیت کالا، با نگاهی ملی در حال انجام است، بنابراین باید با باور به این مهم از هیچ اقدامی مضایقه نکنیم چرا که حجم قابل توجهی از کالای ترانزیتی هم اکنون به وسیله کشورهای همسایه در این راستا در حال عبور است که می تواند از داخل کشور و به وسیله گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران انجام شود.

وی افزود: خوشبختانه زمینه های سرمایه گذاری گروه کشتیرانی در بندر چابهار فراهم است از آن جمله این گروه می تواند در بخش های حمل و نقل کانتینری، ایجاد دفاتر نمایندگی در نقاط تلاقی ترانزیتی شرق کشور، بدل شدن به اپراتور اول بندر شهید بهشتی، راهبری بارانداز و سوله های سرپوشیده، سوخت رسانی، ساخت سیلوی غلات، تعمیرات کشتی، حمل و نقل ترکیبی، شناور های رو-رو و... فعالیت کند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "استفاده مطلوب از بندر چابهار، فرصتی طلایی برای کشتیرانی ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده مطلوب از بندر چابهار، فرصتی طلایی برای کشتیرانی ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید