افزایش آمار فروش فوری مسکن در منطقه ها شمالی تهران ، کوچ سازندگان مسکن به ترکیه و کشور های عربی!

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، گروهی از سازندگان مسکن می گویند برخی از فعالان صنعت ساختمان به منطقه ها میانه شهر و بسیاری هم به ترکیه و کشورهای عربی رفته اند و در آنجا اقدام به ساخت و ساز می کنند.

افزایش آمار فروش فوری مسکن در منطقه ها شمالی تهران ، کوچ سازندگان مسکن به ترکیه و کشور های عربی!

به گزارش وبلاگ تیم مسلم به نقل از اقتصادنیوز، تعداد آپارتمان های بالای 90 متر که در منطقه ها شمالی تهران قرار دارند و مالکان آن حاضرند زیر قیمت منطقه آن را به فروش برسانند بیش از گذشته شده است.

بررسی فایل های فروش آپارتمان در یک هفته اخیر نشان می دهد که بیشتر آپارتمان های بالای 80 متر در منطقه ها میانی و شمالی شهر تهران زیر قیمت میانگین منطقه برای فروش پیشنهاد شده اند.

در فایل های قرمز مسکن چه خبر است؟

این در حالی است که فایل های کوچک مقیاس در لیست فایل های قرمز قرار دارند و بیشتر فایل های پیشنهادی هم براساس قیمت میانگین منطقه برای فروش گذاشته شده اند.

برخی از مشاوران املاک در محدوده شمالی تهران می گویند: تعداد فروش های فوری در این منطقه ها بیش از ماه های گذشته شده است و می توان انتظار کاهش قیمت در ماه های آینده را داشت.

رکود در معاملات مسکن ادامه دارد

کارشناسان اقتصاد مسکن چندان به این موضوع امیدوار نیستند. به گفته آنها معاملات مسکن دچار رکود شده و احتمالا این روند تا پایان سال ادامه می یابد. در چنین شرایطی قیمت خانه کاهش نخواهد یافت اما از صعود شدید آن کاسته می شود.

قیمت تمام شده مسکن افزایش یافته است زیرا...

بازار مسکن با یک کمبود در عرضه روبرو شده تصمیم گیران نیز نتوانسته اند در یک سال گذشته پاسخ مناسبی به تقاضاها بدهند.

به گفته فعالان بازار مسکن ، محصولی که در بخش مسکن تولید می شود، بر اساس قیمت تمام شده است. ممکن است در مواقعی قیمت مصالح ساختمانی کاهش یا افزایش پیدا کند.

کوچ سازندگان مسکن ایرانی به ترکیه و کشورهای عربی

در سال جاری یک سری افزایش های جدی در نهاده های ساختمانی و دستمزدها وجود داشته که قیمت تمام شده مسکن را بالا برده است.

گروهی از سازندگان مسکن هم می گویند برخی از فعالان صنعت ساختمان به منطقه ها میانه شهر و بسیاری هم به ترکیه و کشورهای عربی رفته اند و در آنجا اقدام به ساخت و ساز می کنند.

بازار مسکن منتظر هجوم سرمایه تازه؟

به گفته آنها در ماه های پیش رو تورم چندانی در بازار مسکن رخ نمی دهد؛ زیرا اتفاقاتی که می توانست منجر به رشد قیمت ها شود مثل افزایش قیمت نهاده های ساختمانی و دستمزدها اتفاق افتاده است. تنها مؤلفه ای که می تواند در بازار مسکن تأثیر بگذارد هجوم بخر و بفروش ها و ورود سرمایه از بازارهای دیگر است که با توجه به رکود معاملات مصرفی بعید به نظر می رسد.

منبع: همشهری آنلاین

به "افزایش آمار فروش فوری مسکن در منطقه ها شمالی تهران ، کوچ سازندگان مسکن به ترکیه و کشور های عربی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش آمار فروش فوری مسکن در منطقه ها شمالی تهران ، کوچ سازندگان مسکن به ترکیه و کشور های عربی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید