این 2 دمنوش را برای جلوگیری از اضافه وزن امتحان کنید

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، دمنوش بارهنگ برترین دارو برای دستگاه گوارش محسوب می گردد و از تجمع چربی در بدن و اضافه وزن جلوگیری می نماید.

این 2 دمنوش را برای جلوگیری از اضافه وزن امتحان کنید

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، محمدباقر مینایی یک متخصص طب سنتی گفت: در صورتی که افراد دمنوش بارهنگ و خاکشیر را به صورت منظم در رژیم غذایی خود مصرف نمایند هرگز دچار اضافه وزن نمی شوند.

وی ادامه داد: هر عضوی از بدن یا هر بدنی نسبت به دمنوش ها عکس العمل متفاوتی نشان می دهد، بنابراین نمی توان یک دمنوش واحد را برای همه افراد تجویز کرد. وی در مورد دمنوش هایی که می توانند برای بدن مفید واقع شوند و از تجمع چربی و بروز اضافه وزن در افراد جلوگیری نمایند.

مینایی گفت: دمنوش بارهنگ برترین دارو برای دستگاه گوارش محسوب می گردد که سبب رسوب زدایی از لوله گوارش می گردد.

این متخصص طب سنتی با بیان اینکه افراد دچار اضافه وزن و چاقی می توانند هفته ای سه تا چهار مرتبه از دمنوش بارهنگ استفاده نمایند، بیان نمود: اندازه استفاده از این دمنوش در اشخاص لاغر به یک تا 2 بار در هفته کاهش پیدا می نماید.

وی گفت: خاکشیر نیز یکی دیگر از گیاهانی است که در برقراری تعادل ماده غذایی و جذب آن نقش موثری ایفا می نماید، بنابراین در صورتی که افراد دمنوش بارهنگ و خاکشیر را به صورت منظم در رژیم غذایی خود مصرف نمایند هرگز دچار اضافه وزن نمی شوند.

مینایی تاکید نمود: نوشیدن دمنوش چای سیاه همراه با لیمو عمانی سیاه نیز سبب تعادل وزن بدن، تسکین سیستم اعصاب مرکزی و تقویت کبد و قلب می گردد.

دمنوش سیب برای تعادل وزن بدن

وی توضیح داد: نوشیدن دمنوش به لیمو همراه با بادرنجبویه و عناب نیز با برقراری تعادل بین سه عضو رئیسه بدن(قلب، مغز و کبد) تاثیر چشمگیری در تعادل وزن بدن ایفا می نماید که برای تهیه این دمنوش به ازای هر یک نفر باید سه قاشق غذا خوری به لیمو را با نصف قاشق غذاخوری بادرنجبویه به همراه پنج تا هفت عدد عناب را در قوری محتوی 2 لیوان آب دم نمایند و پس از تبخیر شدن نصف این محلول آن را صاف نمایند و سپس بنوشند.

این متخصص طب سنتی با بیان اینکه نوشیدن دمنوش سیب(چای سیب) نیز سبب رسوب زدایی مجاری عروقی بدن می گردد، اضافه کرد:مصرف دمنوش گلابی(چای گلابی) نیز از افزایش جذب اسیدهای چرب حاصل از جذب اول جلوگیری می نماید و تنها به اسید های چرب مفید اجازه جذب می دهد که استفاده از دمنوش سیب و گلابی در مبتلایان به کبد چرب توصیه می گردد.

وی گفت: مصرف دمنوش نعناع وحشی نیز سبب بهبود التهابات لوله گوارش می گردد، بنابراین مبتلایان به مسائل گوارشی(کولیت، التهاب معده و زخم معده) باید 30 دقیقه پیش از غذا این دمکرده را بنوشند.

مینایی با اشاره به مصرف گل بابونه شیرازی به خصوص در افراد میانسال و سالمند مبتلا به دیابت بیان نمود:این دمنوش ضددرد و التهاب استخوان است و روند تسریع طبع و مزاج انسان به سمت سردی را کاهش می دهد.

منبع: همشهری آنلاین

به "این 2 دمنوش را برای جلوگیری از اضافه وزن امتحان کنید" امتیاز دهید

1 کاربر به "این 2 دمنوش را برای جلوگیری از اضافه وزن امتحان کنید" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این 2 دمنوش را برای جلوگیری از اضافه وزن امتحان کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید