بولتون: این توافق اوباما گونه است

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، فارس نوشت: مشاور سابق امنیت ملی آمریکا با انتقاد از توافق امروز دولت این کشور با طالبان، گفت این توافق به طالبان مشروعیت بخشیده و به دشمنان آمریکا پیامی غلط ارسال می نماید.

بولتون: این توافق اوباما گونه است

جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی آمریکا روز شنبه به شدت از توافق امروز دولت این کشور با گروه شبه نظامی طالبان انتقاد کرد و گفت این توافق مشابه توافقاتی است که در دولت باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا منعقد می شد.

بولتون در توییتر نوشت: امضای این توافقنامه با طالبان، ریسکی غیرقابل قبول برای جمعیت غیرنظامی آمریکاست. این یک معامله اوباماگونه است.

وی افزود: مشروعیت بخشی به طالبان، به تروریست های داعش و القاعده و به طور کلی به دشمنان آمریکا، پیامی غلط ارسال می نماید.

بولتون که تا تابستان سال جاری مشاور امنیت ملی آمریکا بود، نهایتا به دلیل اختلاف نظر با دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور، اخراج شد. ترامپ بعدها گفت اگر به مشاوره های بولتون گوش داده بود، آمریکا اکنون درگیر جنگ جهانی ششم بود.

دولت آمریکا امروز بعد از قریب به 19 سال جنگ با طالبان در افغانستان، در شکستی ضمنی، مجبور به امضای توافق صلح با این گروه شد. واشنگتن در این توافق متعهد شده است که به حملات علیه طالبان انتها داده و به مرور نیروهای نظامی خود را از افغانستان خارج کند. این در حالی است که آمریکا در سال 2001 میلادی با هدف از بین بردن طالبان به افغانستان حمله کرد، اما امروز بخش بزرگی از افغانستان هنوز تحت کنترل این گروه است.

311 310

منبع: خبرآنلاین

به "بولتون: این توافق اوباما گونه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بولتون: این توافق اوباما گونه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید