واکنش سندرز به پیشنهاد ترامپ برای به تعویق انداختن انتخابات آمریکا

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، سناتور ارشد آمریکایی در واکنش به پیشنهاد رئیس جمهور این کشور برای به تعویق انداختن انتخابات ریاست جمهوری، تأکید کرد که شهروندان آمریکایی از استبداد، دروغگویی و نژادپرستی رئیس جمهور خود خسته شده و تمایلی ندارند که انتخابات به تعویق افتد.

واکنش سندرز به پیشنهاد ترامپ برای به تعویق انداختن انتخابات آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تیم مسلم، سناتور برنی سندرز نماینده ایالت ورمونت در سنای آمریکا روز پنج شنبه در واکنش به پیشنهاد دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور برای به تعویق افتادن انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر [آبان 99] تأکید کرد که انتخابات ریاست جمهوری به تعویق نخواهد افتاد و مردم آمریکا با رأی خود به دوران ریاست جمهوری ترامپ خاتمه خواهند داد.

سناتور برنی سندرز طی پیامی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر درباره احتمال به تعویق افتادن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مطابق خواسته دونالد ترامپ توضیح داد: نه آقای رئیس جمهور. ما انتخابات را به تعویق نمی اندازیم. مردم آمریکا از استبداد تو، از دروغ های تو و از نژادپرستی تو خسته و رنجور شده اند.

وی اضافه نمود: در روز سوم نوامبر 2020 [13 آبان 1399] دموکراسی پیروز خواهد شد و دوران فاجعه بار ریاست جمهوری تو خاتمه خواهد یافت. بای بای!

در شرایطی که با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا و ناتوانی دولت ترامپ در مهار این ویروس احتمال برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به صورت پستی و غیرحضوری را افزایش داده است، ساعاتی قبل دونالد ترامپ در پیامی توئیتری پیشنهاد به تعویق انداختن انتخابات را عنوان نمود.

رئیس جمهور آمریکا صبح روز پنج شنبه به وقت محلی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: با رأی گیری سراسری به صورت پستی (نه رأی گیری غیابی که کار خوبی است)، انتخابات 2020 غیردقیق ترین و متقلبانه ترین انتخابات در تاریخ خواهد بود و به مایه خجالت برای ایالات متحده بدل خواهد شد. بهتر نیست که انتخابات را تا زمانی که مردم بتوانند به نحوی مناسب و امن رأی بدهند، به تعویق بیندازیم؟؟؟

دونالد ترامپ و بسیاری از نمایندگان حزب جمهوری خواه در کنگره آمریکا می گویند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به صورت کاملاً پستی می تواند احتمال بروز تقلب در انتخابات را به شدت افزایش دهد.

هرچند این برآورد نیز وجود دارد که با توجه به شرایط نامساعد ترامپ در نظرسنجی های انتخاباتی، احتمالاً رئیس جمهور آمریکا و حامیانش از به تعویق افتادن انتخابات به هر بهانه ای استقبال می نمایند.

در آمریکا افرادی که مایل نیستند برای رأی دادن در انتخابات پای صندوق های رأی حاضر شوند، اجازه دارند در قالب رأی گیری غیابی (Absentee ballot) در انتخابات شرکت نمایند.

بر اساس آمارهای کمیسیون انتخابات آمریکا، در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 این کشور که به پیروزی دونالد ترامپ بر هیلاری کلینتون منجر شد، بیش از یک پنجم رأی دهندگان به صورت غیابی (به وسیله پست) در انتخابات شرکت نموده بودند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واکنش سندرز به پیشنهاد ترامپ برای به تعویق انداختن انتخابات آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سندرز به پیشنهاد ترامپ برای به تعویق انداختن انتخابات آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید