ترامپ خواهان زندانی شدن فرماندار ایالت جورجیا شد

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، رئیس جمهور آمریکا پیغام یکی از وکلایش در توییتر را که خواهان دستگیری فرماندار و وزیر امور داخلی ایالت جورجیا شده بود را بازنشر کرد.

ترامپ خواهان زندانی شدن فرماندار ایالت جورجیا شد

به گزارش فارس، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیغام کاربری در توئیتر را که نوشته بود جمهوری خواهان ایالت جورجیا باید زندانی شوند را بازنشر نموده است.

لین وود، وکیلی که تنظیم نماینده شماری از شکایت های ناکام ترامپ برای برگرداندن نتیجه انتخابات بوده در توئیتر خواهان بازداشت فرماندار و وزیر امور داخلی ایالت جورجیا شده بود.

او در توئیتر نوشت: رئیس جمهور ترامپ... آدم بسیار خوبی است. او واقعاً دوست ندارد کسی را اخراج کند. شرط می بندم از اینکه بخواهد کسی را خصوصاً اگر جمهوری خواه باشد به زندان بیندازد هم متنفر است.

این وکیل در ادامه نوشته است: او هر فرصتی را در اختیار برایان کمپ (فرماندار جورجیا) و وزیر امور داخلی جورجیا قرار داد تا کار درست را انجام دهند. آن ها به زودی روانه زندان خواهند شد.

ترامپ پیش از این بار ها از فرماندار جمهوری خواه ایالت جورجیا و وزیر امور داخلی این ایالت انتقاد نموده است. ترامپ نخستین نامزد جمهوری خواه در 30 سال گذشته بوده که انتخابات در این ایالت را به یک رقیب دموکرات واگذار نموده است.

مجمع گزینندگان آمریکا بامداد سه شنبه (به وقت تهران) گفت جو بایدن با کسب 302 رأی الکترال در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به پیروزی رسیده است.

گزیننده های رئیس جمهور، قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری توسط احزاب در هر ایالت انتخاب می شوند. بیشتر آن ها در مجلس های ایالتی رأی خواهند داد.

انتخاب رئیس جمهور [در آمریکا]فرایند پیچیده ای دارد، چون این سیستم به گونه ای طراحی نشده که مستقیماً دموکراتیک باشد. در قانون اساسی آمریکا تصریح شده ایالت ها باید افرادی موسوم به الکتور (گزیننده) را انتخاب نمایند؛ این گزیننده ها سپس در جلسه ای به نامزدی که آرای مردمی را به دست آورده رأی می دهند و او را به عنوان رئیس جمهور انتخاب می نمایند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر (13 آبان) برگزار گردید. ترامپ تا به امروز از پذیرفتن شکست در انتخابات امتناع ورزیده و بار ها تأکید نموده است که بایدن با تقلب بعنوان پیروز این فرایند معرفی شده است.

منبع: فرارو

به "ترامپ خواهان زندانی شدن فرماندار ایالت جورجیا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ خواهان زندانی شدن فرماندار ایالت جورجیا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید