خبرنگاران فرماندار کرمان : سیل 18میلیارد تومان به بخش کشاورزی شهداد خسارت زد

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، کرمان - خبرنگاران - فرماندار کرمان با بیان اینکه بیشترین خسارت سیل در این شهرستان به بخش شهداد وارد شده است گفت: بر اساس برآورد اولیه تا این لحظه سیل به بخش کشاورزی شهداد 18میلیارد تومان خسارت وارد نموده است.

خبرنگاران فرماندار کرمان : سیل 18میلیارد تومان به بخش کشاورزی شهداد خسارت زد

علی بابایی روز آدینه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ تیم مسلم در حاشیه مناطق سیل زده شهداد اضافه نمود: یکی از مسائل در بخش شهداد این است که آب هایی که از ارتفاعات سیرچ و کوهپایه سرازیر می شوند، به مناطق جهر و شهداد ورود پیدا می نمایند و در پی بارش های شب گذشته، آب به سمت تکاب های جنوبی و روستاهای امیرآباد و شفیع آباد سرازیر و وارد مزارع و منازل روستایی این منطقه شده است.

وی با اشاره به اینکه 60 خانه در روستای امیرآباد و جهر تحت تاثیر سیل قرار گرفته اند گفت: تا این لحظه سیل به 800هکتار از مزارع و باغات بخش شهداد بین 20 تا 80 درصد خسارت وارد نموده است.

فرماندار کرمان از تخریب 22رشته قنات بین 40 تا 100درصد در روستاهای متاثر از سیل شهداد خبرداد و اضافه نمود: همچنین سیلاب در این منطقه به 120راس دام سبک و 11راس دام سنگین خسارت وارد نموده است.

بابایی با اشاره به اینکه فرایند امدادرسانی توسط هلال احمر، سپاه، بخشداری و دهیاری ها در حال اجرا است توضیح داد: آب و برق روستای جهر و کشیت در این سیلاب قطع شده که آبرسانی و برق رسانی سیار به صورت سیار اجرا شده است.

فرماندار کرمان با اشاره به اینکه 30 تیر برق در اثر سیلاب تخریب شده گفت: بازگشایی راه اندوهجر به روستای جهر و نسک و حرمک توسط نیروهای راهداری در حال اجرا است.

بابایی با بیان اینکه خوشبختانه سیلاب تلفات جانی نداشته اعلام کرد: امدادرسانی به خوبی در این مناطق در حال اجرا است.

وی بیان داشت: بیشترین خسارت سیلاب در شهرستان کرمان به بخش شهداد و روستاهای آن وارد شده است.

بخش شهداد در 100کیلومتری کرمان واقع شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران فرماندار کرمان : سیل 18میلیارد تومان به بخش کشاورزی شهداد خسارت زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرماندار کرمان : سیل 18میلیارد تومان به بخش کشاورزی شهداد خسارت زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید