خبرنگاران مربی پرسپولیس: هنوز خود را قهرمان نمی دانیم

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، تهران- خبرنگاران- مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: با وجود اختلاف امتیاز کار سختی را در ادامه لیگ برتر پیش رو داریم و تا زمانی که با دست، جام قهرمانی را لمس نکنیم خود را قهرمان نمی دانیم.

خبرنگاران مربی پرسپولیس: هنوز خود را قهرمان نمی دانیم

حمید مطهری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ تیم مسلم در مورد شرایط تمرینات پرسپولیس، شرایط آمادگی بازیکنان پرسپولیس در شروع دور جدید تمرینات و هجمه هایی که علیه این تیم به وجود آمده صحبت هایی انجام داد که در زیر می خوانید:

تمرینات پرسپولیس پس از 70 روز از هفته گذشته از سر گرفته شد. شرایط بازیکنان چگونه است؟

همان روز اول از بازیکنان تست گرفتیم و تا میزان آمادگی آنها را بسنجیم. شرایط بازیکنان از حدی که انتظار داشتیم بهتر بود و این نشانگر آن است در دورانی که تمرینات تیمی برگزار نمی شد، تمرینات خوبی داشتند. یک دیدار تدارکاتی هم در نظر گرفته بودیم که لغو شد، اما تلاش می کنیم تا زمانی که تا شروع مسابقات مانده بازیکنان را به سطح خوبی برسانیم.

آیا بعد از تعطیلات طولانی مدت شرایط آمادگی بازیکنان ایده آل بود؟

به طور حتم وقتی 70 روز تمرینات تیمی تعطیل است، نمی توان انتظار داشت که شرایط ایده آل باشد، اما از آنچه که فکر می کردیم شرایط بهتر بود. سعی هم می کنیم در ادامه برنامه ها را متناسب با آمادگی بازیکنان در نظر بگیریم تا شروع مسابقات بازیکنان ما به شرایط ایده آل برسند.

چند دیدار تدارکاتی در برنامه پرسپولیس تا شروع مسابقات قرار داشت. آیا لغو این بازی ها تاثیری در برنامه های تیم دارد؟

تا شروع مسابقات 4 دیدار تدارکاتیدر نظر گرفته بودیم اما تصمیم به لغو بازی های تدارکاتی گرفتند. در روزهای قبل دیدار درون تیمی را جایگزین کردیم اما به طور حتم باید بازیکنان در شرایط بازی قرار می گرفتند و انجام بازی تاثیر به مراتب بیشتری داشت چرا که آنها مدت زیادی از فضای مسابقه دور بودند و نیاز بود که این بازی ها را انجام دهیم اما در مجموع تابع تصمیمات هستیم و به آنها احترام می گذاریم.

آخرین شرایط بازیکنان خارجی تیم چگونه است، چرا که 2 تن از آنها هنوز به ایران نیامدند؟

بوژیدار رادوشوویچ هفته گذشته به تیم اضافه شد. بشار رسن هم در هفته جاری به تمرینات اضافه می شود. تنها مشکل کریستین اوساگونا است که به خاطر برخی قوانین هنوز نتوانسته مجوز خروج از کشورش را دریافت کند اما در مجموع برای این نفرات هم برنامه های مناسب را در نظر خواهیم گرفت تا هر چه زودتر آنها هم آماده شوند.

برخی اعتقاد دارند که لیگ برتر با فشار پرسپولیس در حال انجام است. آیا این هجمه ها تاثیری در فرایند پرسپولیس دارد؟

در مورد این موضوع خیلی صحبت شده اما همه مشاغل باز شده است. نباید خود را جدا از سایر مشاغل بدانیم. بهتر است تابع تصمیماتی که گرفته می شود باشیم. فیفا، کنفدراسیون فوتبال آسیا، ستاد ملی مبارزه با کرونا، همه و همه مجوز برگزاری تمرینات و مسابقات را داده اند و بهتر است که تابع تصمیماتی که توسط کارشناسان مربوطه گرفته می شود، باشیم. چه تضمینی وجود دارد که برای مثال 2 ماه دیگر ویروس کرونا از بین برود و واکسن آن ساخته شود. اگر زمان معین بود ما قبول می کردیم اما طبق گفته کارشناسان این ویروس همچنان وجود دارد و باید نحوه زندگی در کنار کرونا را یاد بگیریم. با فوتبال نشاط هم به جامعه بازخواهد گشت و بهتر است خوشبین باشیم.

پرسپولیس پیش از تعطیلات فرایند خوبی را در پیش داشت. آیا بعد از شروع دوباره بازی ها، می تواند فرایند خوبش را حفظ کند؟

اگر دقت کرده باشید، نخستین دیدار ما با تراکتور و آخرین دیدار قبل از تعطیلات برابر شهر خودرو را اگر دقت کرده باشید، پیشرفت در سبک بازی کاملا مشهود است. تلاش می کنیم در ادامه هم آن فرایند خوب را حفظ کنیم و در نهایت هم قهرمان شویم.

یحیی گل محمدی در صحبت های اخیر خود عنوان کرد که پرسپولیس نباید تا آخرین دیدار خود را قهرمان بداند و باید تا آخرین بازی از لیگ برای قهرمانی تلاش کند.

درست است. در فوتبال هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. همه می دانیم با وجود این اختلاف امتیاز کار سختی را پیش رو داریم و تا زمانی که با دست جام قهرمانی را لمس نکنیم خود را قهرمان نمی دانیم. البته قهرمانی در DNA و ژنتیک پرسپولیس گنجانده شده است و جای نگرانی نیست. از طرفی باید از مربیان قبلی تیم کالدرون و کادر فنی اش و همچنین برانکو و کادرش تشکر کنیم که خیلی خوب بازیکنان را برای قهرمانی آموزش دادند.

حرف پایانی...

از هواداران عزیز تشکر می کنم که در این مدت در کنار ما بودند. درست است که ادامه بازی ها بدون هوادار برگزار می شود اما آنها برای تیم انرژی بفرستند و امیدوارم هر چه زودتر شرایط دوباره شرایط خوبی را ببینیم و در کنار این هواداران بتوانیم موفقیت های پرسپولیس را جشن بگیریم.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مربی پرسپولیس: هنوز خود را قهرمان نمی دانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مربی پرسپولیس: هنوز خود را قهرمان نمی دانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید