خبرنگاران کاداستری شدن اراضی ملی در تهران فرایند رو به رشدی دارد

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، تهران- خبرنگاران- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران با اشاره به اینکه اصلاح هندسی نقشه ها و تهیه طرح کاداستر(حد نگاری) در صدر فعالیت های این اداره کل واقع شده است، گفت: کاداستری شدن اراضی ملی در استان از فرایند روبه رشد برخوردار است.

خبرنگاران کاداستری شدن اراضی ملی در تهران فرایند رو به رشدی دارد

به گزارش وبلاگ تیم مسلم علینقی حیدریان روز چهارشنبه در بیست وهفتمین جلسه کارگروه رفع موانع تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی و دولتی استان تهران، اضافه کرد: اصلاح هندسی نقشه های ثبتی نیز به عنوان مهم ترین مرحله فرآیند اجرای طرح کاداستر مطرح بوده و سرعت بخشی به اجرای کامل این طرح و صدور اسناد تک برگ برای عرصه های ملی و دولتی لازم است.

این مسئول منابع طبیعی استان تهران به اهمیت اجرای طرح کاداستر اشاره نمود و گفت: طرح کاداستر با هدف تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی و دولتی و حفظ انفال به مرحله اجرا درآمده که با اجرای کامل این طرح از تعرض و سوء استفاده های احتمالی از عرصه های ملی به شدت کاسته شده و بسیاری از مسائل ثبتی نیز رفع می گردد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران نیز در این جلسه به عزم دو دستگاه منابع طبیعی و ثبت اسناد برای اجرای هرچه سریع تر طرح کاداستر تأکید و اعلام کرد: صدور اسناد تک برگ کاداستری برای عرصه های ملی و دولتی به عنوان اولویت اول در دستور کار جدی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور واقع شده است که با توجه به تعامل موجود امیدوار هستیم تا هرچه زودتر کل اراضی ملی استان تهران دارای اسناد تک برگ کاداستری گردد.

عبدالحسین رامشی اجرای طرح کاداستر را گامی مهم در تثبیت حقوق و مالکیت دولت دانست و اضافه کرد: از آنجائی که با اجرای این طرح اراضی ملی و دولتی و مستثنیات منفک و معین می گردد، از این رو با در نظر دریافت حقوق مردم، از تصرف و تجاوز به عرصه های منابع طبیعی جلوگیری خواهد شد.

به گزارش وبلاگ تیم مسلم در این جلسه علاوه بر حضور اعضای کارگروه، مسئولان ادارات منابع طبیعی و ثبت اسناد شهرستان های فیروزکوه، ملارد، شهریار، تهران و پاکدشت حضور داشتند و بعضی از پلاک های این شهرستان ها با هدف رفع موانع موجود برای صدور اسناد تک برگ کاداستری مورد آنالیز نهاده شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کاداستری شدن اراضی ملی در تهران فرایند رو به رشدی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کاداستری شدن اراضی ملی در تهران فرایند رو به رشدی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید