هزینه اضافه تلفن ثابت از این ماه ؛چه تلفن بزنید چه نزنید!

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، خبرنگاران : سخنگوی شرکت مخابرات ایران گفت : تعرفه تلفن ثابت تغییر نکرده، فقط یک مبلغ حداقل هزینه بعنوان خدمات صوتی تلفن ثابت طبق دستورالعمل ابلاغی ستاد تنظیم بازار برای مشترکان منظور می گردد.

هزینه اضافه تلفن ثابت از این ماه ؛چه تلفن بزنید چه نزنید!

محمدرضا بیدخام ،سخنگوی شرکت مخابرات ایران در مصاحبه با رادیو موضوع تغییرات در تعرفه تلفن ثابت را تشریح کرد.

مجری: موضوع مصوبه کارکرد تلفن ثابت چیست؟

میهمان: ما دوازده سال گذشته هیچگونه افزایش تعرفه ای در حوزه تلفن ثابت نداشتیم، براساس دستورالعمل تازه ابلاغی از سوی ستاد تنظیم بازار که با پیشنهاد کمیسیون تنظیم مقررات و تائید شورای عالی رقابت از ابتدای شهریور ابلاغ شد، تغییرات را در هزینه های تلفن ثابت داشتیم.

در حال حاضر برای نگهداری خط تلفن ثابت چه مشتری صحبت نمایند و چه ننمایند بین 27 تا 30 هزار تومان هزینه می کنیم.

مجری: الان چقدر آبونمان گرفته می گردد؟

میهمان: براساس دستورالعملی که به ما ابلاغ شده از سوی ستاد تنظیم بازار برای هر مشترک تلفن ثابت شهر تهران، حداقل هزینه ماهانه تلفن ثابت 20 هزار تومان با آیتمی بعنوان خدمات صوتی تلفن ثابت درج شده که مشترک با پرداخت آن می تواند از 4444 دقیقه مکالمه شهری رایگان یا 592 دقیقه مکالمه بین استانی یا 317 دقیقه مکالمه تلفن همراه بهره مند گردد.

برای سایر استان ها عدد 20 هزار تومان تغییر پیدا می نماید، حداقل هزینه ماهانه ما 15 هزار تومان است برای استان های دیگر غیر از تهران که مشتری با پرداخت این مبلغ می توانند از 3333 دقیقه مکالمه شهری رایگان یا 444 دقیقه مکالمه بین استانی یا 238 دقیقه مکالمه تلفن همراه بهره مند گردد.

برای سایر شهرها با پرداخت حداقل 10 هزار تومان بصورت ماهانه، مشتری می تواند از 2666 دقیقه مکالمه رایگان شهری یا 355 دقیقه مکالمه بین استانی یا 190 دقیقه مکالمه تلفن همراه بهره مند گردد.

مجری: آبونمانی که تا پیش از این مصوبه بود چقدر بود؟

میهمان: به آبونمان دست نزدیم و تعرفه تلفن ثابت تغییر ننموده، ولی یک مبلغ حداقل هزینه بعنوان خدمات صوتی تلفن ثابت طبق دستورالعمل ابلاغی ستاد تنظیم بازار برای مشترکان محترم منظور می گردد.

مجری: تا پیش از این اگر کسی استفاده می کرد یا نمی کرد مبلغ آبونمان روی قبض می آمد و باید پرداخت می کرد آن چقدر بود؟

میهمان: در استان ها فرق می کرد بین 1500 تا 2500 تومان بود، ولی الان با توجه به افزایش شدید تورم در کشور و در همه حوزه ها علیرغم اینکه 12 سال است تعرفه تلفن ثابت تغییر پیدا ننموده است.

مجری: الان علاوه بر آنچه که پیش از این بوده این شرحی که شما در بخش اول بیان کردید هم به قبض ها اضافه می گردد که شرح دادید آن اندازه دقیقه رایگان برای هموطنان در نظر گرفته شده و می توانند از این فرصت استفاده نمایند و اگر هم استفاده ننمایند در هر حال آن مبلغ روی قبضشان خواهد آمد.

میهمان: بله، برای روستاها هم چیزی اضافه نشده است.

مجری: یک سری ابهامات برای اجرای آن مصوبه وجود داشت پس آن ها چه بود که الان همه برطرف شده است؟

میهمان: به نظر ما ابهامی وجود نداشت، چون مصوبه ای که شورای رقابت تائید نموده بود و کمیسیون تنظیم مقررات هم تائید نموده بود و برای ستاد تنظیم بازار ارسال نموده بودند از شفافیت کامل برخوردار بود فقط شورای رقابت برای سال 1401 یک سری مستندات خواسته بود که در حال ارسال بودند.

مجری: این مصوبه از کی اجرایی می گردد؟

میهمان: از ابتدای شهریور ماه اجرا شده است و در صورتحساب های این دوره منظور شده است.

مجری: پس از این به بعد حداقل 22500 هزار تومان را باید بدهیم. ما از تلفن ثابت استفاده نمی کنیم.

میهمان: ما هزینه ثابت نگهداری برای مشتریان داریم چه استفاده نمایند و چه استفاده ننمایند.

منبع: توریسم آنلاین

به "هزینه اضافه تلفن ثابت از این ماه ؛چه تلفن بزنید چه نزنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه اضافه تلفن ثابت از این ماه ؛چه تلفن بزنید چه نزنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید