دستبند هوشمندی که فشار خون شما را ردیابی می کند

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، محققان به تازگی یک دستبند هوشمند توسعه داده اند که قادر است فشار خون افراد را درحالت های مختلف ردیابی کند.

دستبند هوشمندی که فشار خون شما را ردیابی می کند

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت وبلاگ تیم مسلم به نقل از دیلی میل، محققان به تازگی یک دستبند هوشمند توسعه داده اند که قادر است فشار خون افراد را درحالت های مختلف ردیابی کند.

این دستگاه شیک 199 پوندی که فشار خون را به صورت 24 ساعته نظارت می کند و افراد در معرض خطر سکته را شناسایی می کند، می تواند یک تغییر مهم در عرصه پزشکی باشد.

این دستگاه قادر است گزارش های لازم مربوط به فشارخون افراد را به پزشکان ارائه دهد. مانیتور فشار خون خانگی Aktiia یک دستبند هوشمند کوچک است که روی مچ بسته می شود و دارای حسگرهای نوری است که می تواند فشار خون افراد را در شب و روز ردیابی کند.

توسعه دهندگان این دستبند ادعا می کنند، محصول آنها می تواند فشار خون را در حالت ایستاده، نشسته، دراز کشیده یا حتی خواب عمیق ردیابی کند و از این طریق به مبارزه با فشار خون بالا کمک کند.

این شرکت مستقر در سوئیس 15 سال پیش کار بر روی نظارت بر فشار خون با استفاده از حسگرهای نوری را آغاز کرد و آماده بود آن را در بهار 2021 وارد بازار کند. این دستگاهبه جای استفاده از هوش مصنوعی برای پیش بینی سطح فشار خون، از پردازش سیگنال برای اندازه گیری واقعی بر اساس خط پایه استفاده می کند.

کشورهایی با جمعیت بالا از جمله چین، هند، ایالات متحده، روسیه و اندونزی دارای بیشترین اندازه ابتلا به فشار خون بالا بین سایر کشورها هستند و بر اساس آمارها، بیش از سه و نیم میلیارد از جمعیت مردم جهان در آستانه فشار خون بالا قرار دارند و در حدود 870 میلیون انسان در سراسر جهان دارای بیماری فشار خون بالا هستند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "دستبند هوشمندی که فشار خون شما را ردیابی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستبند هوشمندی که فشار خون شما را ردیابی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید