دلار در بازارهای جهانی عقب نشست

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، امیدوار ماندن معامله گران به حصول توافق تجاری بین آمریکا و چین باعث کاهش شاخص دلار شد.

دلار در بازارهای جهانی عقب نشست

به گزارش وبلاگ تیم مسلم به نقل از رویترز، در معاملات آخرین روز هفته بازارهای ارز، فضای معاملات بار دیگر کاملا تحت تاثیر اخبار مربوط به جنگ تجاری آمریکا و چین قرار گرفت. در شرایطی که معامله گران امیدوار به موافقت طرف آمریکایی با درخواست طرف چینی برای برداشته شدن متقابل تعرفه های اضافی بر روی محصولات وارداتی از یکدیگر در فاز نخست توافق تجاری هستند، ویلبر راس - وزیر بازرگانی آمریکا- در اظهاراتی که بار دیگر باعث تقویت خوش بینی ها شد، مدعی شد که چین و آمریکا به حصول توافق اولیه بسیار نزدیک شده اند، هر چند که جزئیات زیادی باقی مانده است که طرفین بر سر آن ها با یکدیگر اختلاف نظر دارند.

کیوسوکه سوزوکی، مدیر ارشد ارزی در بانک سوسیه جنرال گفت: مساله جنگ تجاری آمریکا و چین در صدر توجهات معامله گران قرار گرفته است و بازار در حال حاضر نسبت به نزدیک تر شدن مواضع طرفین واکنش از خود نشان داده است.

چین و آمریکا درگیر یک جنگ تجاری طولانی مدت بوده اند که اکنون وارد شانزدهمین ماه خود شده است و از آن به عنوان یکی از اصلی ترین دلایل کاهش رشد اقتصادی جهان نام برده می شود تا جایی که بانک جهانی، زیان این جنگ برای اقتصاد جهانی طی دو سال آینده را حدود 700 میلیارد دلار برآورد کرده است. دو طرف طیف گسترده ای از محصولات وارداتی یکدیگر را مشمول تعرفه های اضافی کرده اند.

شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می گیرد، با 0.28 درصد کاهش در مقایسه با روز گذشته و در سطح 97.857 واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس معادل 1.0104 دلار اعلام شد.

در حوزه برگزیت نیز حزب محافظه کار کماکان از رقیب اصلی خود یعنی حزب کارگر در نظرسنجی ها پیش است. حزب برگزیت که با توجه به تعداد کرسی هایش برای تشکیل دولت ائتلافی اهمیت دارد گفته است بیشتر روی پایگاه های رای حزب کارگر تمرکز خواهد کرد اما تعداد نمایندگان کافی برای مسئول باقی نگه داشتن دولت محافظه کار را حفظ خواهد کرد.

در آخرین دور از معاملات، پوند با 0.18 درصد افزایش قیمت نسبت به روز قبل خود و به ازای 1.2903 دلار مبادله شد. هر یورو نیز با 0.28 درصد افزایش به 1.1054 دلار افزایش یافت. هم چنین هر دلار آمریکا به 1.3228 دلار کانادا کاهش یافت. در برابر همتای سنگاپوری، هر دلار به ازای 1.3603 دلار سنگاپور مبادله شد.

در معاملات بازارهای ارزی جهانی، همچنین هر دلار با 0.17 درصد کاهش نسبت به روز گذشته به 108.8443 ین رسید. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای 1.4665 دلار مبادله شد. هم چنین نرخ برابری دلار معادل 7.0081 یوان چین اعلام شد.

برایان دینگرفلد- استراتژیست ارزی در موسسه نت وست مارکتس- گفت: ما گزارشات فراوانی از فرایند مذاکرات تجاری چین و آمریکا داشته ایم، به ویژه بر سر اختلافات تعرفه ای. بنابراین چیزی که در حال حاضر رهبری جریانات بازار را برعهده دارد این است که تلاش ها برای رسیدن به یک توافق تا چه حد می تواند طرفین را حاضر به کنار گذاشتن اختلاف هایشان کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دلار در بازارهای جهانی عقب نشست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلار در بازارهای جهانی عقب نشست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید