دمشق: تحریم جدید آمریکا برای جلوگیری از سرمایه گذاری در سوریه است

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، سفیر سوریه در روسیه گفت که بسته تحریمی جدید آمریکا علیه دمشق، متحدان این کشور در حوزه خلیج فارس را نیز هدف قرار می دهد.

دمشق: تحریم جدید آمریکا برای جلوگیری از سرمایه گذاری در سوریه است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تیم مسلم، ریاض حداد سفیر سوریه در روسیه روز دوشنبه گفت که بسته تحریمی جدید آمریکا علیه سوریه که ذیل قانون موسوم به قانون سزار اعمال شده متحدان سوریه و کشورهای حوزه خلیج فارس را نیز هدف قرار می دهد.

ریاض حداد سفیر سوریه در روسیه روز دوشنبه در گفت وگو با خبرگزاری تاس گفت: این تحریمها نه تنها سوریه را هدف قرار می دهند بلکه به طور مستقیم یا غیرمستقیم همه متحدان این کشور را به خطر می اندازند تا هیچ کدام از این کشورها جرأت سرمایه گذاری در سوریه را نداشته باشند.

این دیپلمات سوری اضافه نمود: هر طرفی هم که بگوید می خواهد در سوریه سرمایه گذاری کند، باید از ایالات متحده مجوز بگیرد.

وزارت امور خارجه سوریه در روزهای گذشته بسته تحریمی جدید آمریکا تحت عنوان قانون سزار را که از 17 ژوئن (چهارشنبه 18 خرداد) آغاز می گردد، محکوم کرد و در بیانیه ای بیان کرد که این قانون مبتنی بر شواهد دروغین است.

به موجب قانون سزار قرار است یک فشار حداکثری علیه سوریه از سوی آمریکا راه اندازی گردد و تحریم ها علیه رئیس جمهور سوریه و افراد و شرکت های خارجی که با دولت این کشور داد و ستد می نمایند اعمال گردد.

سفیر سوریه در لبنان در روزهای گذشته با اشاره به ایستادگی چندین ساله این کشور در برابر آمریکا، تأکید کرد که دمشق با همکاری کشورهای دوست و همپیمان از توطئه قانون جدید آمریکایی موسوم به سزار عبور خواهند کرد. سفیر دمشق در بیروت گفت که سوریه، سالهای طولانی ایستادگی نموده، ولی چانه زنی ننموده و در پی چانه زنی یا امتیازدهی نیست، ولی باید نسبت به دشمن و سلاح آن، هوشیار بود و برای مقابله با آن، با دوستان دور و نزدیک، وارد هماهنگی و همکاری شد. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس

به "دمشق: تحریم جدید آمریکا برای جلوگیری از سرمایه گذاری در سوریه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دمشق: تحریم جدید آمریکا برای جلوگیری از سرمایه گذاری در سوریه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید