دورهمی خانوادگی، 174 نفر را به کرونا مبتلا کرد!

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: برگزاری مهمانی و دورهمی های خانوادگی موجب ابتلای 174 تن به ویروس کرونا در استان همدان شد.

دورهمی خانوادگی، 174 نفر را به کرونا مبتلا کرد!

به گزارش خبرآنلاین، رشید حیدری مقدم در ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: یک فرد مبتلا به کرونا در همدان تا به امروز 48 نفر را در یک مهمانی به بیماری کرونا مبتلا نموده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان اعلام نمود: هم اینک شماری از افراد غیربومی مبتلا به ویروس کرونا مربوط به کردستان و کرمانشاه که در این استان ها پذیرش نشده و برای بستری و مداوا به همدان آمده اند، با توجه به شرایط خاص در بیمارستان های استان پذیرش می شوند.

حیدری با بیان اینکه هم اینک به شدت به دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان های شهید بهشتی همدان و امام حسین ملایر (ع) احتیاج داریم اضافه نمود: یکی از مهمترین نگرانی های علوم پزشکی تامین اکسیژن مورد احتیاج بیماران است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه نمود: شاخص سرایت پذیری ویروس کرونا، از زیر یک به 1.15 رسیده که افزایش شاخص سرایت پذیری نگرانی جدی علوم پزشکی است.

حیدری مقدم اضافه نمود: نتایج غربالگری آزمایشگاهی مربوط به مراکز سرپایی دانشگاه علوم پزشکی همدان موید این است که از 6 هزار و 714 آزمایش در مراکز سرپایی یک هزار و 956 مورد مثبت بوده یعنی 23 درصد مراجعان به مراکز سرپایی تست کرونایشان مثبت بوده است.

وی گفت: از نظر تعداد آزمایش ها از 40تا 50 مورد به 400 نمونه در روز رسیدیم و هم اینک استان همدان در شرایط زرد قرار گرفته است و از نظر شهرستانی، همدان، ملایر، بهار و فامنین در شرایط زرد، نهاوندو تویسرکان نارنجی و کبودراهنگ، رزن و اسدآباد در مرز سفید قرار دارند.

منبع: فرارو

به "دورهمی خانوادگی، 174 نفر را به کرونا مبتلا کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دورهمی خانوادگی، 174 نفر را به کرونا مبتلا کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید