روستای متروکه کالوپاناجیوتیس که به استراحتگاهی لوکس تبدیل شد

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، جان پاپادوریس اهل روستای کالوپاناجیوتیس است که این روستای متروکه به همت او بازسازی شده و امروزه میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان است.

روستای متروکه کالوپاناجیوتیس که به استراحتگاهی لوکس تبدیل شد

استراحتگاه کاسال پانایوتیس (Casale Panayiotis) که در ارتفاعات کوهستان ترودوس، در کشور قبرس قرار گرفته، نقش مهمی در بازسازی و بقای روستای کالوپاناجیوتیس داشته است، چرا که تعداد زیادی از جوانان روستا برای کار به شهر رفته بودند و این روستا به یک محل متروکه تبدیل شده بود. اما امروزه، این محل با اسپای لاکچری خود میزبان توریستان زیادی از اقصی نقاط جهان است. اگر اقامت در این استراحتگاه لوکس را تجربه کنید، قطعا دیگر تمایلی به اقامت در هتل های کسالت بار قبرس نخواهید داشت.

کالوپاناجیوتیس روستایی قدیمی در قبرس است که مسافران متعددی در طی صدها سال از آن تماشا نموده اند. جمعیت زیادی در سال های اخیر، این روستا و صنعت کشاورزی آن را ترک نموده اند تا برای پیدا کردن کار به شهر یا کشورهای خارج بروند.

جان پاپادوریس (John Papadouris) یکی از ساکنان روستا است که بعد از 30 سال زندگی در این محل، به خارج رفت و وقتی برگشت، با یک روستای متروکه و در حال نابودی روبرو شد. او تصمیم گرفت جریان زندگی را باری دیگر به زادگاهش برگرداند و به منظور پروژه بازسازی این مکان اقدام به جمع آوری یاری های اقتصادی کرد. او توانست خانه ها و اصطبل های قدیمی را به مهمان خانه های 5 ستاره تبدیل کند و در نتیجه با جذب توریست و به طبع آن ایجاد شغل، توانست قدم مهمی در احیای روستا بردارد.

در حال حاضر 43 اتاق مهمان در 8 خانه مهیا شده که با اسپا، کافه و رستوران پذیرای توریستان است. این اتاق ها در گذشته خانه های مجذوب کننده روستایی بودند که با حفظ شاخصه های روستایی و اصیل خود به اتاق های لوکس تبدیل شده اند.

کالوپاناجیوتیس در سراشیبی شاقتصادی رشته کوه ترودوس واقع شده است. این روستای قدیمی را با آب معدنی طبیعی و دارای گوگردش می شناسند که در اسپای آن جریان دارد. از ویژگی های متعدد این اسپا می توان به استخر اسپای آب درمانی، اتاق بخار گیاهی با با طیف وسیعی از عطرهای مختلف، حمام پا، استخرهای خصوصی، سونا و حتی کابین برف اشاره نمود.

زوج هایی که در پی یک اقامت عاشقانه هستند، اسپای سوئیت ریچوال (Spa Suite Ritual) دو نفره را از دست ندهند و در کنار نوشیدنی های معرکه و میوه های فصلی و خوشمزه، از یک سوئیت خصوصی با استخر در فضای باز لذت ببرند.

روستایی که یک زمانی در حال نابودی بود، الان جان تازه ای گرفته است؛ اما این سرانجام ماجرا نیست. همچنان پروژه های زیادی برای تداوم بازسازی آداب زندگی مردم این روستا، ساختمان های تاریخی، حفظ باغ های میوه و احیای تاکستان ها وجود دارد. امید است که روستاهای مجاور نیز از توریستانی که به این منطقه می آیند، سود ببرند.

اقامتگاه کوهستانی کاسال پانایوتیس، فرصت ایده آلی را به شما هدیه می دهد تا از زندگی روزمره فاصله بگیرید و در محیط آرام بخش و قدیمی روستا به آرامش برسید. علاوه بر استفاده از اسپای لاکچری این روستا، می توانید در مسیرهای طبیعی اطراف به گشت و گذار بپردازید یا در تورهای یوگا و مدیتیشن در کوهستان تورودوس شرکت کنید.

این اقامتگاه فوق العاده در تمام طول سال باز است و بیش از 300 روز سال هوای آفتابی و خوبی دارد. در واقع این کوهستان، محلی عالی برای فرار از آفتاب سوزان در ماه های تابستان محسوب می گردد، هر چند در طول زمستان هم که مملو از برف است نیز منظره ها خیره کننده ای را پیشکش شما خواهد نمود.

منبع: کجارو / ecophiles.com

به "روستای متروکه کالوپاناجیوتیس که به استراحتگاهی لوکس تبدیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روستای متروکه کالوپاناجیوتیس که به استراحتگاهی لوکس تبدیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید