روشی شگفت انگیز برای کاهش وزن بدن

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، نتایج تحقیق کنونی نشان داده است که نوشیدن بیشتر شیر حاوی کلسیم و ویتامین دی می تواند کاهش وزن را دو برابر کند.

روشی شگفت انگیز برای کاهش وزن بدن

سطوح بالاتر این ویتامین ممکن است به بدن کمک کند تا ذخیره چربی را کاهش دهد و از سوی دیگر، سطوح پایین آن در بدن با ذخیره چربی مرتبط است.

نتایج تحقیقات پیشین تعیین کرد افرادی که رژیم دارند، زمانی که سطح ویتامین دی آنان بالا باشد، 20 پوند وزن بیشتری از دست می دهند.

مطالعه حاضر شامل 90 زن جوان آمریکایی در کالیفرنیا بود که وزن و سطح ویتامین دی آنان مورد آزمایش قرار گرفت.

نتایج نشان داد که سطوح پایین ویتامین دی با قد کوتاه تر و وزن سنگین تر مرتبط است.

دکتر ریچارد کرمر، محقق ارشد این تحقیق اظهار کرد: شیوع بالای کمبود ویتامین دی در جوانانی که در منطقه ها آفتاب خیز زندگی می کنند، شگفت آور بود. ما متوجه شدیم که زنان جوان مبتلا به کمبود ویتامین دی نسبت به زنان جوان با سطوح نرمال این ویتامین، به طور قابل توجهی دارای وزن سنگین تر، با شاخص توده بدنی بالاتر و افزایش چربی شکمی بودند.

ویتامین دی با انتقال دهنده عصبی سروتونین مرتبط است که در بسکمک از فرآیندهای حیاتی بدن از جمله خلق و خوی و خواب نقش دارد.

دکتر ویسنته گیلسانز، از دیگر محققان این تحقیق گفت: پزشکان باید با استفاده از آزمایش خون ساده و مفید، سطح ویتامین دی را در بزرگسالان جوانی که در معرض خطر هستند شناسایی کنند.

از آنجایی که کمبود ویتامین دی می تواند باعث تجمع چربی و افزایش خطر ابتلا به اختلالات مزمن در مراحل بعدی زندگی شود، تحقیقات بیشتری برای معین اینکه آیا مکمل های ویتامین دی می توانند مزایای بالقوه ای در رشد سالم جوانان داشته باشند، مورد نیاز است.

کمبود ویتامین دی همچنین با بیماری های قلبی عروقی، بیماری های خودایمنی و احتمال بیشتر سرماخوردگی مرتبط است.

غذاهای غنی از ویتامین دی شامل ماهی و تخم مرغ هستند اما بیشتر افراد ویتامین دی خود را از نور خورشید بر روی پوست دریافت می کنند.

نتایج این تحقیق در نشریه کلینیکال غدد درون ریز و متابولیسم (Endocrinology & Metabolism) منتشر شده است.

منبع: گردشبان

به "روشی شگفت انگیز برای کاهش وزن بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روشی شگفت انگیز برای کاهش وزن بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید