سخت ترین کار کی روش در بازی با آمریکا

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، رسول کربکندی در خصوص شرایط تیم ملی فوتبال کشورمان در ملاقات امشب با آمریکا گفت: تیم ملی یک بازی خیلی بد مقابل انگلیس و یک بازی خیلی خوب مقابل ولز انجام داده است. اگرچه ولز مثل انگلیس قدرتمند نبود، اما تیم ما منظم تر و با برنامه تر بازی کرد. در بازی انگلیس ترکیب تیم ملی خوب نبود، اما در ملاقات دوم چیدمان تیم خیلی بهتر شد و در نهایت در وقت های اضافه به گل های فزونی رسیدیم که این پیروزی عامل خوشحالی است.

سخت ترین کار کی روش در بازی با آمریکا

وی با اشاره به شرایط تیم آمریکا گفت: آمریکا در بازی با انگلیس تیم خوبی نشان داد و حتی مستحق برد بود. اگر امشب مقابل ما همین گونه بازی کند کار سختی مقابل آمریکا خواهیم داشت. تیمی است که خوب پرس می نماید و بازیکنان خط هافبکش هم خیلی خوب هستند، اما خوشبختانه در گلزنی خوب نیستند که امیدوارم این ایراد تیم آمریکا امشب هم پابرجا بماند. با این حال تیم ملی ما هم بعد از برد روحیه بخش مقابل ولز و پرداخت پاداش ها و حمایت های معنوی که از ملی پوشان شد در شرایط مناسبی واقع شده است. بازی با انگلیس را هم فراموش نموده ایم و در شرایط بسیار خوب با تیم ملی بازی می کنیم.

دروازه بان اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان با اشاره به شرایط جدول گروه مطرح نمود: قطعا آمریکا برای برد به میدان می آید و هدفش معین است، اما به نظرم تیم ملی فوتبال کشورمان نباید فقط به قصد مساوی گرفتن به میدان برود اگرچه روال منطقی بازی اینگونه خواهد بود که آمریکا حمله کند و ما با ارایه یک دفاع منطقی و ضد حمله در پی گلزنی باشیم. امیدوارم که بتوانیم طلسم صعود نکردن تیم ملی در جام های جهانی شکسته گردد و این مرتبه به مرحله یک هشتم نهایی صعود کنیم.

سرمربی اسبق تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان با اشاره به جنگ روانی آمریکایی ها مطرح نمود: آمریکایی ها جنگ روانی را در دو سه روز گذشته آغاز نموده اند و قصد دارند روی اعصاب ملی پوشان ما کار نمایند. حذف الله از پرچم جمهوری اسلامی و کری خوانی برای ملی پوشان بخشی از این کار های حریف بود.

کربکندی در خصوص اینکه اگر جای کی روش بود از بین حسین حسینی و علیرضا بیرانوند کدام را در ترکیب اصلی قرار می داد، گفت: یکی از سخت ترین کار های کی روش برای بازی با آمریکا انتخاب دروازه بان اصلی است. حسینی در بازی با انگلیس در حالی که تیم بهم ریخته بود به علت مصدومیت بیرانوند وارد زمین شد آن هم در شرایطی که کی روش بعد از مصدومیت بیرانوند دو دستی بر سرش زد. با این حال کی روش در بازی با ولز ریسک کرد و بازهم حسینی را در ترکیب اصلی قرار داد، اگر چنین کاری نمی کرد حسینی تا مدت ها شرایط یک دروازه بان آماده را پیدا نمی کرد. نمی دانم شرایط بیرانوند در حال حاضر چگونه است، اما قطعا او نسبت به حسینی با تجربه تر و میدان دیده تر است، اما شرایط بینی اش را نمی دانم. واقعا انتخاب دروازه بان در این بازی کار سختی است.

وی در خصوص اینکه چه توصیه فنی به کی روش در آستانه بازی با آمریکا دارد گفت: بعد از باخت 6 بر 2 به انگلیس گفتم که یکی از کار های سخت کی روش این است که تیم را از نظر روانی سامان بدهد که خیلی خوب این کار را کرد و در نشست خبری گفت بازی با انگلیس یک مسابقه دستگرمی برای ما بود و این حرف ها از نظر روانی تاثیر بسیار مثبتی روی بازیکنان دارد. اکنون هم باید چیدمان منطقی برای تیم ملی در آغاز بازی انتخاب کند. در بازی با ولز در 7-8 دقیقه بعد از تعویض ها شرایط تیم بهم ریخت. مثلا تعویض علی قلی زاده که خیلی خوب بازی می کرد باعث تعجب بود، اما وقتی با تعویض ها تیم پیروز می گردد همه چیز درست است و جای توجیه دارد. به نظرم کی روش در بازی با آمریکا باید تعویض هایش را با آنالیز و دقت بیشتری انجام بدهد.

منبع: فرارو

به "سخت ترین کار کی روش در بازی با آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخت ترین کار کی روش در بازی با آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید