سقوط ایگوانا های سرمازده از درختان

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، مقامات هواشناسی در فلوریدا جنوبی به مردم هشدار دادند که ایگوانا های بی حرکت ممکن است به علت دمای سرد غیرعادی در سراسر منطقه از درختان سقوط نمایند.

سقوط ایگوانا های سرمازده از درختان

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، سرویس ملی هواشناسی ایالات متحده در فلوریدا جنوبی روز یکشنبه اعلام نمود: ایگوانا ها سرمایی هستند. وقتی دمای هوا پایین بیاید سرعت آن ها نیز کاهش می یابد یا بی حرکت می شوند. ممکن است از درختان بیفتند، اما نمرده اند.

بر اساس اعلام سرویس ملی هواشناسی، دمای هوا در جنوب فلوریدا در صبح روز یکشنبه به کمترین مقدار 25 درجه فارنهایت (منفی 3 درجه سانتیگراد) رسید.

استیسی کوهن، کارشناس خزندگان در باغ وحش پالم بیچ در فلوریدا درباره سقوط ایگوانا ها گفت: بدن آن ها اساساً در جایی که عملکرد خود را از دست می دهد آغاز به خاموش شدن می نماید و بنابراین در درختان روی شاخه ها می خوابند و سپس به علت سرد شدن هوا، توانایی آویزان شدن را از دست می دهند و سپس از درخت می افتند.

وی اضافه نمود: اگرچه بیشتر خزندگان احتمالاً از این دوره بی حرکتی جان سالم به در خواهند برد، اما دمای انجماد تهدیدی برای بقای آن ها است و او به یک سرمای ناگهانی در سال 2010 اشاره نمود که تعداد زیادی از جمعیت را از بین برد.

او گفت: سرما یک چیز بسیار بسیار خطرناک برای آن ها است، زیرا آن ها از بخش هایی از آمریکای مرکزی و جنوبی نزدیک به خط استوا هستند که همواره بسیار گرم است.

به گفته کمیسیون حفاظت از ماهی و حیات وحش فلوریدا، ایگوانای سبز بومی فلوریدا نیست.

منبع: فرارو

به "سقوط ایگوانا های سرمازده از درختان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط ایگوانا های سرمازده از درختان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید