ضرب الاجل 24 ساعته سازمان حمایت به اپراتورهای تلفن همراه

به گزارش وبلاگ تیم مسلم به نقل از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، عباس تابش معاون وزیر و رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان طی نامه ای به مدیران عامل شرکت های ارتباطات سیار و خدمات ارتباطی ایرانسل از آنان خواست تا ظرف 24 ساعت، نحوه فروش به لحاظ شکلی و قیمت بسته های اینترنت را مطابق روال قبل از تاریخ 13. 04. 99‬ اجرا کنند.

ضرب الاجل 24 ساعته سازمان حمایت به اپراتورهای تلفن همراه

پیرو جلسات برگزار شده و مذاکرات تلفنی با مدیران عامل شرکت های اپراتور تلفن همراه، در طی هفته گذشته در مورد تغییر روش فروش، حذف بعضی از بسته ها و عدم هماهنگی با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان دستگاه حاکمیتی ناظر (بر اساس مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات الزامی است)، طی نامه ای از آنان خواست تا ظرف مدت 24 ساعت، نسبت به اصلاح نحوه فروش به لحاظ شکلی و قیمت بسته های اینترنت مطابق روال قبل از تاریخ 13. 04. 99‬ اقدام و به وسیله خبرگزاری ها و جراید کثیرالانتشار نسبت به اطلاع رسانی به مشترکین اقدام کنند.

تابش به شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی هشدار داده است که در صورت عدم رعایت ضوابط موجود، موضوع در چارچوب قانون تعزیرات حکومتی مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ضرب الاجل 24 ساعته سازمان حمایت به اپراتورهای تلفن همراه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرب الاجل 24 ساعته سازمان حمایت به اپراتورهای تلفن همراه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید