طرح منطقه ویژه اقتصادی خواف به شورای عالی مناطق آزاد رفت

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، خبرنگاران/خراسان رضوی فرماندار خواف از تصویب طرح منطقه ویژه اقتصادی شهرستان خواف توسط استانداری خراسان رضوی خبر داد؛ طرح منطقه ویژه اقتصادی خواف به شورای عالی مناطق آزاد رفت.

طرح منطقه ویژه اقتصادی خواف به شورای عالی مناطق آزاد رفت

حسین سنجرانی در گفت وگو با وبلاگ تیم مسلم عنوان کرد: با پیگیری های انجام شده از سوی فرمانداری خواف و توجه ویژه استاندار خراسان رضوی به این شهرستان، طرح منطقه ویژه اقتصادی خواف برای طی مراحل اداری و تصویب به شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور ارسال شد.

وی به گوشه ای از مزایای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی برای این شهرستان اشاره کرد و اضافه کرد: ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در یک منطقه، موجب رونق اقتصادی فراگیر در آن شهرستان می شود.

فرماندار خواف بیان نمود: جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی با ارتقای سطح تکنولوژی و بهره گیری از فناوری های برتر و نوین اقتصادی برای به وجود آوردن ظرفیت های شغلی تازه و ارتقای سطح اشتغال، از مهم ترین اهداف کلی ایجاد منطقه اقتصادی در این شهرستان است.

سنجرانی، معافیت های گمرکی و اقتصادیاتی برای واحدهای صنعتی و تولیدی، تسهیل و صدور مجوزهای ساخت و ساز، ورود ماشین آلات خط تولید و ابزارآلات و اثاثیه اداری بدون عوارض گمرکی را از دیگر مزایای منطقه اقتصادی برای خواف بر شمرد.

فرماندار خواف بیان نمود: تصویب نهایی استقرار منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان خواف با توجه به پتانسیل بالای صنعتی و معدنی منطقه می تواند نقش بسزایی در توسعه فراگیر و همه جانبه شهرستان مرزی خواف داشته باشد.

شهرستان خواف ظرفیت هایی نظیر معادن سنگ آهن، تونل بادی برای تولید انرژی برق با توربین های بادی، جاذبه های گردشگری و 123 کیلومتر مرز مشترک با کشور افعانستان را داراست و خط ریلی خوافِ ایران به هراتِ افغانستان جزء برنامه احیای جاده ابریشم و کریدور چین به اروپا محسوب می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "طرح منطقه ویژه اقتصادی خواف به شورای عالی مناطق آزاد رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح منطقه ویژه اقتصادی خواف به شورای عالی مناطق آزاد رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید