موافقت شورای عالی مسکن با ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، تهران (پانا) - تهران (پانا) - معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی از موافقت شورای عالی مسکن با ثبت نام آقایان مجرد 18 ساله به بالا در سامانه نهضت ملی مسکن اطلاع داد.

موافقت شورای عالی مسکن با ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن

محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اخیراً در گفت وگو با یکی از رسانه ها، از موافقت شورای عالی مسکن با ثبت نام آقایان مجرد بالای 18 ساله در سامانه ثمن و نهضت ملی مسکن مسکن به شرط تأهل در هنگام تحویل واحد مسکونی خبر داده است.

وی اضافه نمود: این پیشنهاد هنوز وارد آنالیز جزئیات نشده و در حال تهیه آن هستیم، اما ثبت نام سایر مجردها در نهضت ملی مسکن مشروط است به این معنی که موقع تحویل واحد مسکونی باید متأهل باشند در غیر این صورت خانه به آنان تحویل داده نمی گردد.

وی گفت: این طرح با هدف ازدواج مجردها و حل مشکل پیری جمعیت مطرح شده و اکنون پنج گروه از افراد، فارغ از اینکه متأهل یا سرپرست خانوار باشند می توانند در نهضت ملی مسکن ثبت نام نمایند.

محمود زاده اضافه نمود: در گذشته فقط زنان 35 سال و نخبگان علمی و معلولان جسمی حرکتی امکان ثبت نام در طرح مسکن را داشتند، اما در مصوبه اخیر مردان مجرد 45 سال و بیماران خاص هم می توانند برای داشتن مسکن در سامانه ثمن ثبت نام نمایند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: رشد جمعیت کاهش زیادی یافته و ما اکنون در طرح های مسکن در پی ایجاد مکانیزمی برای تشکیل خانواده و حل پیری جمعیت هستیم.

محمودزاده شرح داد: یکی از نکات مهم در رابطه با قانون جمعیت این است که بتوانیم فضایی ایجاد کنیم تا افرادی که در سن ازدواج هستند (که البته خود این سن باید تعریف گردد) انگیزه ای برایشان ایجاد گردد تا اگر مشکل آن ها برای تأهل، مسکن است حل گردد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: مجردان 45 ساله دو بخش هستند، افرادی که قصد ازدواج ندارند، اما در این سن نیازمند داشتن مسکن هستند و بخشی دیگر هم افرادی هستند که فقدان مسکن علت عدم اصلی ازدواج آنان است.

به گفته محمودزاده، افراد 45 ساله بعد از 20 سال کار پس اندازی دارند، اما شاید نتوانند در بازار مسکن که اکنون در شرایط تورمی به سر می برد خانه ای پیدا نمایند، بر این اساس دولت با مشارکت این گروه در نهضت ملی مسکن در پی خانه دار شدن و در نهایت حل مشکل ازدواج آنان است.

وی توضیح داد: دولت سیزدهم با ساخت 4 میلیون واحد مسکونی، کسری مسکن در کشور را جبران می نماید. اکنون ثبت نام به وسیله سامانه ثمن به آدرس saman.mrud.ir انجام می گردد و متقاضیان از 27 مهرماه ثبت نام در سامانه ثمن را آغاز نموده و تا 15 آذر فرصت دارند برای ثبت نام در این سامانه اقدام نمایند.

معاون وزیر راه اضافه نمود: تشکیل بانک زمین، راه اندازی صندوق توسعه مسکن، افزایش رقم تسهیلات و امکان ثبت نام بدون محدودیت هم زمان با آغاز آغاز ساخت 160 هزار واحد مسکونی، بخشی از کوشش 100 روزه دولت سیزدهم برای تبدیل کشور به کارگاه عمرانی مسکن است که انجام آن ها توانست در توقف رشد قیمت ها در فصل پاییز تأثیر بگذارد.

وزیر راه (18 آبان): مجردها از همین امروز ثبت نام نمایند

پیش از این رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی 18 آبان سال جاری در حاشیه سیزدهمین همایش قیر و آسفالت در جمع وبلاگ تیم مسلم درباره ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن گفته بود: بر اساس قانون فعلی، خانم های مجرد بالای 35 سال و زنان سرپرست خانواده، امکان ثبت نام دارند اما با تأکید رئیس جمهور دو شنبه هفته آینده مصوب خواهیم کرد مجردها می توانند ثبت نام نمایند اما از الان مجردها وارد سامانه شوند و ثبت نام نمایند اما زمان تحویل باید ازدواج نموده باشند. در کشور ما آقایان مسئول تأمین خانه هستند.

مصوبه هیئت دولت مبنی بر امکان ثبت نام مردان مجرد 45 ساله به وزارت راه ابلاغ شد

پیش از این نیز در هفته گذشته مصوبه هیئت دولت در مورد اصلاح آئین نامه قانون ساماندهی و حمایت از فراوری و عرضه مسکن مبنی بر امکان ثبت نام آقایان مجرد بالای 45 سال در طرح های حمایتی بخش مسکن از سوی محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شده بود.

نه مصوبه مردان مجرد 45 ساله در ثمن اعمال شده نه 18 ساله ها

این اظهار نظر معاون وزیر راه و شهرسازی در حالی است که تا کنون (امروز شنبه 29 آبان) در سامانه ثمن (سامانه ثبت نام نهضت ملی مسکن) نه امکان ثبت نام آقایان مجرد بالای 45 سال وجود دارد (مصوبه هیئت دولت) و نه مجردهای 18 ساله به بالا (مصوبه شورای عالی مسکن).

منبع: خبرگزاری پانا

به "موافقت شورای عالی مسکن با ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت شورای عالی مسکن با ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید