چرا موج چهارم کرونا شدیدتر از گذشته است؟

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، موج چهارم کرونا با شدت بالایی از راه رسیده و قربانیان بیشتری می گیرد، اما چرا این موج سهمگین تر است؟

چرا موج چهارم کرونا شدیدتر از گذشته است؟

به گزارش تسنیم، مهدی قلیان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تا به امروز سه موج افزایش تعداد بیماران کرونایی در استان خراسان رضوی ایجاد شده که هر یک قوی تر از قبل بوده؛ موج چهارم کرونا با تغییر شرایط مشهد و 5 شهرستان دیگر به رنگ قرمز، به مراتب شدیدتر از موج های قبلی خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: در این مدت تمامی مدافعان سلامت در حوزه های بهداشت و درمان جان خود را برای حفظ سلامت مردم در طبق اخلاص گذاشتند و در این راستا جمعی نیز به خیل عظیم شهدا پیوستند و یاد و خاطره شان تا همیشه در قلب و ذهن همگان باقی خواهد ماند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 6 شهرستان خراسان رضوی در شرایط قرمز، شش شهرستان در شرایط زرد و سایر شهر ها در شرایط نارنجی قرار گرفته است شرح داد: 70 الی 80 درصد از جمعیت استان در مناطق با شرایط قرمز ساکن هستند و متاسفانه علاوه بر سایر گروه های سنی، بچه ها، نوجوانان و جوانان نیز در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند و لازم است که مردم از حضور در دورهمی ها و رفت و آمد های خانوادگی که مهمترین عامل شیوع بیماری محسوب می شود اجتناب کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در روز گذشته 270 بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند و متاسفانه فوتی های ناشی از کرونا نیز پس از سه ماه از دو روز گذشته دو رقمی شده است اظهار کرد: تعداد بیماران بستری و سرپایی در سطح استان به شدت در حال افزایش است و مردم باید نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی در راستای حفظ سلامت خود دقت لازم را داشته باشند.

قلیان از تمامی مسئولان سازمان ها نیز خواست نسبت به نظارت بر واحد های زیر پوشش خود در راستای رعایت دستورالعمل های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی توجه لازم را داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط حاضر مردم باید ضمن اجتناب از برگزاری مراسم های ترحیم و شادی از حضور در این برنامه ها نیز پرهیز کنند گفت: با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، مردم از برگزاری میهمانی های افطاری پرهیز کنند و هزینه این مراسم ها را همانند سال گذشته به کمک به نیازمندان اختصاص دهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه از امروز با توجه به تغییر رنگ شهرها، برنامه های محدودیت اصناف ابلاغ شده است اظهار کرد: برنامه های نظارتی نیز همانند گذشته با شدت بیشتری ادامه خواهد داشت و مردم نیز در صورت مشاهده هرگونه تخلف می توانند مراتب را به سامانه 190 اطلاع دهند.

قلیان اضافه کرد: در مشهد و تمامی شهرستان های زیر پوشش مراکز منتخب ویژه کرونا فعال و به مراجعین خدمات ارائه و در صورت تشخیص پزشک مستقر در مرکز، تست کرونا به صورت رایگان از بیماران گرفته می شود.

منبع: فرارو

به "چرا موج چهارم کرونا شدیدتر از گذشته است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا موج چهارم کرونا شدیدتر از گذشته است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید