چگونه هم حقوق کارمندان 70 درصد اضافه شد هم میزان استفاده دولت از تنخواه گردان کم شد؟

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، خبرنگاران : در روزهای اخیر ابهاماتی در مورد افزایش 70 درصدی حقوق کارمندان دولت و عدم استفاده سازمان برنامه وبودجه از تنخواه گردان مطرح شده است.

چگونه هم حقوق کارمندان 70 درصد اضافه شد هم میزان استفاده دولت از تنخواه گردان کم شد؟

به گزارش وبلاگ تیم مسلم به نقل از تسنیم، پور محمدی معاون مالی سازمان برنامه و بودجه کشور در پاسخ به این سوال که چرا در شرایطی که دولت با محدودیت منابع روبرو است، سیاست هایی با هدف یاری به معیشت مردم دنبال می گردد؟ در نوشتاری با عنوان سکانداری در امواج گفت: در فضای تورمی و شرایط سخت مالی دولت نمی توانست و نباید نسبت به تامین حداقل های معیشتی سه گروه کارمندان، بازنشستگان و مستمری بگیران بی تفاوت باشد.

دولت با همراهی مجلس به منظور حمایت از این اقشار آسیب پذیر جامعه حداقل حقوق کارمندان دولت را در امسال 70 درصد افزایش داده است و به کف 2800 هزار تومان رساند.

به گفته پور محمدی از آنجا که سازمان برنامه و بودجه بر اساس بدترین برآوردها به تنظیم بودجه اقدام نموده بود، میزان استفاده از تنخواه گردان خزانه (نوعی بدهی قانونی دولت از منابع بانک مرکزی) نزدیک به 4000 میلیارد تومان در انتهای تیرماه نسبت به سال گذشته کاهش داشته است. بنابراین سازمان برنامه و بودجه نشان داد که ظرفیت افزایش پرداختی بابت حقوق را دارد و برنامه ریزی این سازمان در افزایش حقوق مطابق پیش بینی منابع و مصارف بوده است.

نگرانی از منابع تامین هزینه های فوق در رسانه ها بسیار بیان شده اما این مصارف از جمله متناسب سازی حقوق بازنشستگان، رتبه بندی معلمان، پاداش انتها خدمت بازنشستگان، و اجرای فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در قانون بودجه دیده شده و همگی تکلیف دولت در قانون برنامه ششم توسعه بوده است.

منبع: اقتصادنیوز

به "چگونه هم حقوق کارمندان 70 درصد اضافه شد هم میزان استفاده دولت از تنخواه گردان کم شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه هم حقوق کارمندان 70 درصد اضافه شد هم میزان استفاده دولت از تنخواه گردان کم شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید