یاشاسین تراختور، خدا قوت فولاد

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، شیوه صعود تیم های دوم در این مسابقات چنان پیچیده شده که طرفداران بعد از هر بازی مجبورند مثل درس آمار، تمام احتمالات عجیب و غریب را آنالیز نمایند!

یاشاسین تراختور، خدا قوت فولاد

وبلاگ تیم مسلم؛ احسان محمدی- روز اول مسابقات مرحله گروهی لیگ قهرمانان اگر کسی می گفت تراکتور تبریز تنها تیم بدون شکست مسابقات خواهد بود احتمالاً به او می خندیدند. تراکتور بعد از تعویض چند سرمربی و بازگشت رسول خطیبی در لیگ هم نتایج درخشانی به دست نیاورد اما در لیگ قهرمانان آسیا، بیش از انتظارات ظاهر شد.

تراکتوری ها مقابل شارجه دیگر بدون شکست مسابقات که پیش از این ملاقات صعودش را قطعی نموده بود، نهاده شد و با ارائه یک نمایش منظم توانست با دو گل پیروز گردد. برای من که سال هاست یکی از طرفداران سبک بازی محمد عباس زاده هستم و او را یک تمام نماینده تمام عیار می دانم که هرگز در فوتبال ایران به جایگاهی که سزاوارش بود نرسید، درخشش او متفاوت است. عباس زاده در شبی که تیم محبوبش نساجی مقابل ملوان در جام حدفی با یک گل بازنده شد و حذف شد، دو بار گلزنی کرد تا تراکتور را در آستانه یک صعود تاریخی قرار دهد.

در این بازی سامان نریمان دنیا هر دو گل را پایه ریزی کرد اما کافی است به گل اول، نحوۀ کنترل توپ، چرخش و ضربه بدون اضافه کاری عباس زاده نگاه کنید تا ببینید اگر او بازی قبل در زمین حضور داشت شاید تراکتور می توانست پاختاکور را شکست دهد. او با نشان دادن عدد 7 یاد نادر دست نشان اسطوره فقید فوتبال مازندران را گرامی داشت.

خط هافبک، دفاع و دروازه بان تراکتور محمدرضا اخباری در این دوره از مسابقات مثل صخره عمل کردند و گرچه به سختی پیروز می شدند اما شکست ناپذیران لقب گرفتند و با 10 امتیاز در جدول بعد از شارجه بایستد و حالا چشم به ملاقاتهای بامداد فردا داشته باشد.

فولاد تیمی که با شکست السد قطر چشم نواز و امیدوارنماینده آغاز کرد، در ملاقاتی تشریفاتی مقابل الوحدات تن به شکست 1-0 داد تا پایانی تلخ داده باشد. شاگردان نکونام بعد از ناکامی مقابل النصر نتوانستند روحیه خود را بازیابی نمایند و نمایشی کم رمق داشتند تا یک شکست دردناک مقابل تیمی از کشور اردن را به جان بخرند. آن ها با پنج امتیاز در قعر جدول نهاده شدند اما از نمایش های سزاوارنه شان مقابل السد نمی توان به سادگی گذشت. النصر از این گروه به عنوان تیم اول صعود کرد و السد با 10 امتیاز دوم شد.

حالا تیم های ده امتیازی همه منتظرند تا نتایج الهلال، استقلال تهران و استقلال تاجیکستان را ببینند. شیوۀ صعود تیم های دوم در این مسابقات چنان پیچیده شده که طرفداران بعد از هر بازی مجبورند مثل درس آمار، تمام احتمالات عجیب و غریب را آنالیز نمایند! اما استقلال اگر قصد صعود دارد باید بدون توجه به نتایج سایر مسابقات الشرطه عراق را شکست دهد تا ایران در مرحله بعد دو تیم داشته باشد. این نتیجه البته موقعیت تراکتور را به مخاطره خواهد انداخت، ولی... اما ... امان از این اما و اگرهای تمام نشدنی فوتبال ما!

منبع: عصر ایران

به "یاشاسین تراختور، خدا قوت فولاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاشاسین تراختور، خدا قوت فولاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید