10 وسیله ورزشی عالی که حتما باید در باشگاه خانگی داشته باشید

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، چند سالی است که نگرش افراد به باشگاه خانگی به شدت تغییر نموده است. در گذشته باشگاه خانگی نماد یک زندگی مرفه بوده است و امروزه بسیاری از مردم مکانی در خانه را به تمرین کردن اختصاص می دهند. از یک جفت وزنه ساده و یک زیرانداز ورزشی گرفته تا دستگاه های پیشرفته هوازی و بدنسازی؛ راهکارهای زیادی برای حفظ تناسب اندام وجود دارد که لازم نیست برای اجرای آن ها به باشگاه بروید.

10 وسیله ورزشی عالی که حتما باید در باشگاه خانگی داشته باشید

اگر می خواهید باشگاه خانگی خودتان را راه اندازی کنید و برای انتخاب لوازم به هدایت احتیاج دارید، با وبلاگ تیم مسلم مگ در این مقاله همراه شوید. با مطالعه این مقاله می توانید بر اساس احتیاج و بودجه تصمیم گیری کنید و برترین و کاربردی ترین انتخاب ها را انجام دهید.

راهنمای انتخاب برترین لوازم ورزشی برای باشگاه خانگی

با توجه به تنوع زیاد لوازم ورزشی مناسب برای باشگاه خانگی، برای انتخاب باید چند نکته کلیدی را در نظر بگیرید:

  • هدف: هدف شما از ورزش کردن چیست؟ تمرینات قدرتی برای شما مهم تر هستند یا تمرینات هوازی؟ باید اولویت بندی کنید و در نظر بگیرید که به چه نوع تمریناتی بیشتر احتیاج دارید تا به تناسب اندام برسید. به ویژه در مواردی که فضا یا بودجه کافی برای خریداری لوازم مختلف ندارید، رعایت این نکته اهمیت بیشتری پیدا می نماید.
  • قیمت: لوازم ورزشی از نظر قیمت هم تنوع زیادی دارند؛ پایین تر از بیست هزار تومان تا بالاتر از یکصد میلیون تومان. از یک طرف نباید کیفیت یا ایمنی را فدا کنید و از طرفی دیگر به همه امکانات پیشرفته احتیاج ندارید. می توانید با انتخاب لوازم کاربردی تر و باکیفیت در هزینه ها هم صرفه جویی کنید.
  • ضمانت نامه: باید برخی از لوازم ورزشی را همراه با ضمانت نامه معتبر بخرید تا در صورت احتیاج بتوانید از خدمات پس از فروش شرکت فراوری نماینده بهره ببرید. مهم نیست که این لوازم را از یک فروشگاه محلی می خرید یا مستقیم از شرکت فراورینماینده خریداری می کنید، به ضمانت نامه و شرایط مندرج در آن اهمیت دهید.
  • نظرات مشتریان: سعی کنید قبل از انتخاب لوازم ورزشی نظرات مشتریان را آنالیز کنید. معمولاً مشتری ها بازخورد صادقانه ای از طراحی، کیفیت و کارایی یک محصول ارائه می دهند.

البته برای انتخاب برترین لوازم ورزشی برای باشگاه خانگی رعایت نکات بالا به تنهایی کافی نیست و باید معیارهای زیر را هم در نظر بگیرید:

همه کاره بودن: برای صرفه جویی در هزینه ها و بعلاوه برای جبران کمبود فضا، لوازمی را انتخاب کنید که بتوانید از آن ها برای انجام تمرینات مختلف بهره ببرید.

کیفیت: فرقی نمی نماید که می خواهید یک کتل بل بخرید یا یک دستگاه هوازی؛ به کیفیت ساخت و جنس محصول دقت کنید و محصولات باکیفیت و بادوام را انتخاب کنید. بعلاوه محصولی را بخرید که در فراوری آن استانداردهای مرتبط رعایت شده باشد.

مقدار: بر اساس فضایی که در اختیار دارید انتخاب کنید.

لیستی از برترین لوازم ورزشی برای باشگاه خانگی

1. کش های ورزشی

برای افرادی که فضای کمی در اختیار دارند، کش های ورزشی گزینه هایی کاربردی و کم هزینه برای افزایش شدت تمرینات هستند. کش های ورزشی بر اساس کاربردها و روش های تمرینی انواع مختلفی دارند. برخی از کش های ورزشی همراه با تجهیزات جانبی از جمله دسته هایی برای گرفتن و ابزاری برای اتصال به در عرضه می شوند تا بتوانید تمرینات متنوع تری انجام دهید.

هنگام خرید کش ورزشی، سطح آمادگی جسمانی و تمریناتی را که می توانید با آن کش انجام دهید در نظر بگیرید و گزینه ای را انتخاب کنید که با توانایی شما مطابقت داشته باشد.

برای نمونه، مجموعه ای شامل کش و تجهیزات جانبی که با عنوان لوازم تناسب اندام TRX شناخته می گردد و در واقع یک نوع روش تمرین با کش است، یکی از کاربردی ترین لوازم ورزشی است که می توانید در باشگاه خانگی از آن بهره ببرید. با این روش احتیاجی به استفاده از وزنه ها ندارید و با استفاده از وزن بدن و تعادل می توانید تمرینات قدرتی انجام دهید و به سطح ایده آلی از تناسب اندام برسید.

2. میز مدرج بدنسازی

میز مدرج یا میز پرس یکی از لوازم ورزشی است که افراد بسیار زیادی آن را برای باشگاه خانگی انتخاب می نمایند. این نوع میز در چند حالت تنظیم می گردد و به متنوع تر شدن تمرینات یاری می نماید. میز مدرج معمولاً وزن سبکی دارد و به شکل تاشو فراوری می گردد. بنابراین، جابه جایی و نگهداری آن کار آسانی است و برای اضافه کردن آن به باشگاه خانگی به فضای زیادی احتیاج ندارید.

هنگام خرید میز مدرج به کیفیت بدنه و تشک دقت کنید چرا که ممکن است خیلی زود شکستن بدنه یا پاره شدن تشک برای شما مشکل ساز گردد.

3. دمبل

باشگاه خانگی بدون دمبل کامل نمی گردد. اگر در پی تقویت عضلات خود هستید، همه کاره تر از دمبل پیدا نمی کنید. از عضلات دوسر بازو گرفته تا عضلات چهارسر ران؛ می توانید همگی را با دمبل تقویت کنید. فرقی نمی نماید که چقدر می خواهید هزینه کنید یا اینکه فضایی که به باشگاه خانگی اختصاص داده اید چقدر است؛ می توانید دمبل های مناسب خودتان را پیدا کنید.

هنگام خرید دمبل، اگر تازه کار هستید دمبل هایی با وزن سبک تر انتخاب کنید و به تدریج وزن دمبل ها را افزایش دهید. بعلاوه به دسته ها هم دقت کنید و دسته هایی را انتخاب کنید که بتوانید به راحتی دمبل ها را در دست بگیرید.

4. هالتر

اگر عضله سازی برایتان اهمیت دارد و فضای کافی در اختیار دارید، یک میله هالتر و مقداری وزنه هالتر چیزهایی است که باید بخرید. استفاده هم زمان از دمبل و هالتر در تمرینات علاوه بر ایجاد تنوع باعث می گردد بهتر عضله سازی کنید.

در برخی از تمرینات مانند اسکوات و ددلیفت احتیاج دارید که وزنه های سنگین تری را جابه جا کنید و هالتر آن چیزی است که به آن احتیاج دارید.

هنگام خرید میله هالتر، کیفیت ساخت و استاندارد بودن طراحی را در نظر بگیرید و گیره های باکیفیتی را انتخاب کنید تا تعویض وزنه ها برایتان آسان تر گردد. بعلاوه اگر تازه کار هستید، وزنه های سبک تر با تعداد بیشتر برای شما مناسب تر از وزنه های سنگین تر با تعداد کمتر است.

5. کتل بل

یکی دیگر از لوازمی که باشگاه خانگی شما را کامل می نماید کتل بل است. علاوه بر اینکه می توانید بسیاری از تمریناتی را که با دمبل انجام می گردد با کتل بل انجام دهید، انجام تمریناتی مانند حرکت های وزنه برداری یعنی یک ضرب و دوضرب و سوئینگ با کتل بل به پویاتر شدن تمرینات شما یاری می نماید. معمولاً در تمرینات با کتل بل چندین گروه عضلانی درگیر می شوند و این تمرینات دامنه حرکتی بیشتری دارند. بنابراین برای اینکه بتوانید در یک بازه زمانی کوتاه روی تمامی عضلات بدن کار کنید، کتل بل گزینه بسیار مناسبی است.

مانند دمبل و هالتر، اگر تازه کار هستید و تجربه تمرین با کتل بل را ندارید، کتل بل های سبک تر را بخرید. بعلاوه لازم نیست یک کتل بل گران قیمت انتخاب کنید چرا که معمولاً جنس بدنه فلزی کتل بل باعث این گرانی می گردد و طراحی آن ها چندان متفاوت نیست.

6. طناب ورزشی

اگر هدف شما از راه اندازی باشگاه خانگی کاهش وزن است، طناب ورزشی یکی از ضروری ترین لوازمی است که باید بخرید. با این طناب نسبتاً مقرون به صرفه قیمت می تواند یک تمرین کامل و مفید انجام دهید. علاوه بر اینکه با طناب زدن می توانید در بازه زمانی کوتاه تری کالری بیشتری بسوزانید، از فواید این تمرین مانند بهبود عملکرد قلب و عروق و یاری به حفظ تراکم استخوان ها هم بهره مند می شوید. بعلاوه طناب زدن تمرین مجذوب کننده و نشاط آوری است که کمتر کسی آن را تجربه می نماید و به آن علاقه مند نمی گردد.

سعی کنید طناب هایی را بخرید که طول آن ها قابل تنظیم باشد. بعلاوه به طراحی دسته ها و محل اتصال آن ها به طناب دقت کنید تا هنگام طناب زدن با مشکل روبرو نشوید. علاوه بر این، طناب های سنگین تر برای ورزشکارانی است که از آمادگی جسمانی و توان عضلانی بیشتری برخوردار هستند.

7. توپ مدیسین بال

امروزه تمرین با مدیسین بال هواداران زیادی پیدا نموده است و حتی بسیاری از ورزشکارانی که می خواهند در مسابقات شرکت نمایند از این توپ ها برای تمرینات آماده سازی قبل از مسابقات استفاده می نمایند.

فرقی نمی نماید که هدف شما از راه اندازی باشگاه خانگی چیست، ارتقای سطح آمادگی جسمانی، حفظ سلامتی و تناسب اندام یا حتی کاهش وزن و چربی سوزی؛ در این باشگاه به مدیسین بال احتیاج دارید.

مدیسین بال در وزن های مختلف فراوری می گردد و انواع گوناگونی دارد. معمولاً این توپ ها روکشی از جنس چرم مصنوعی دارند و به مقدار کافی محکم هستند.

نکته ای که باید هنگام خرید مدیسین بال رعایت کنید انتخاب مقدار و وزن مناسب است. توپی برای شما مناسب است که شدت تمرینات را افزایش دهد اما مانع اجرای صحیح تمرینات نگردد.

8. ول اسلاید

ول اسلاید در واقع دو صفحه پلاستیکی است که برای سهولت حرکت روی سطوح مختلف طراحی شده است. معمولاً طول این صفحه ها نزدیک به 25 سانتی متر و عرض آن ها نزدیک به 12 سانتی متر است. قسمتی از ول اسلاید که روی زمین قرار می گیرد از پلاستیک کاملاً صاف ساخته شده است تا به راحتی روی سطوح حرکت کند و قسمت رویی ول اسلاید که محل قرار گرفتن دست یا پا است از جنس فوم ساخته شده است. ول اسلاید به شما یاری می نماید دامنه حرکتی تمرینات را کامل تر و درست تر اجرا کنید. اگر می خواهید در باشگاه خانگی خودتان یک سبک تمرینی مجذوب کننده و کاربردی را اجرا کنید، به ول اسلاید احتیاج دارید.

9. کیسه بوکس

اگر به هنرهای رزمی علاقه دارید و ترجیح می دهید در باشگاه خانگی خودتان روی انجام تمرینات رزمی و به ویژه اجرای ضربات دست و پا تمرکز کنید، ضروری است یک کیسه بوکس مناسب بخرید. اجرای ضربات دست و پا روی کیسه بوکس فواید زیادی دارد که افزایش کالری سوزی، تقویت گروه های مختلف عضلانی و یاری به حفظ تراکم استخوان تنها بخشی از این فواید هستند. حتی اگر هدف شما از راه اندازی باشگاه خانگی حفظ تناسب اندام است، ضربه زدن به کیسه بوکس می تواند تجربه جالبی برایتان باشد.

البته اگر در خانه مکان مناسبی برای آویزان کردن کیسه بوکس ندارید، می توانید از مدل ایستاده آن بهره ببرید که پایه آن با آب یا ماسه پر می گردد. بعلاوه اگر تازه کار هستید و به ویژه روش درست مشت زنی را بلد نیستید، توصیه می گردد با دستکش تمرین کنید چرا که ممکن است مچ یا انگشتان شما آسیب ببیند.

10. دستگاه های ورزشی

اگر برای راه اندازی باشگاه خانگی با محدودیت فضا روبرو نیستید و برای هزینه کردن هم محدودیتی ندارید، چه چیزی بهتر از یک باشگاه مجهز و کامل. دستگاه های بدنسازی چندمنظوره، تردمیل، دوچرخه ثابت و الپتیکال یا اسکی فضایی؛ گزینه های زیادی برای تجهیز باشگاه خانگی وجود دارد. دستگاه های بدنسازی چندمنظوره که در واقع خودشان یک باشگاه حساب می شوند و می توانید بیشتر تمرینات بدنسازی را به شکل حرفه ای انجام دهید و دستگاه های هوازی هم که جزو اصلی ترین لوازم ورزشی موجود در یک باشگاه به شمار می روند.

جمع بندی

اگر به هر علت نمی توانید به باشگاه بروید اما انگیزه لازم برای ورزش کردن را دارید، کمبود فضا و هزینه ها نباید مانع شما بگردد. از لیست بالا یاری بگیرید؛ حتی در کمترین فضا و با هزینه ای اندک هم می توانید باشگاه خانگی راه اندازی کنید و از ورزش کردن لذت ببرید.

منبع: Healthline

منبع: دیجیکالا مگ

به "10 وسیله ورزشی عالی که حتما باید در باشگاه خانگی داشته باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 وسیله ورزشی عالی که حتما باید در باشگاه خانگی داشته باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید