80 هزار کارمند فوجیتسو دورکار شدند

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، شرکت فناوری فوجیتسو اعلام کرده در راستای سازگاری با روال تازه ناشی از شیوع ویروس کرونا، فضای دفتر خود در ژاپن را نصف می کند.

80 هزار کارمند فوجیتسو دورکار شدند

برنامه این شرکت که تغییر زندگی کاری نام دارد، شرایط کاری و انعطاف پذیری بی سابقه ای را در اختیار 80 هزار کارمند این شرکت در ژاپن قرار می دهد. کارکنان در انتخاب ساعت کاری خود آزادی عملی بیشتری دارند و می توانند از خانه نیز کار کنند.

در بیانیه ارسالی فوجیتسو به بی بی سی، این شرکت اعلام کرده:

ما روش جدیدی از کار کردن را ارائه می دهیم که نویدبخش تجربه توامندتر، خلاق و با بازده بالا برای کارکنان است. این روش باعث افزایش نوآوری شده و ارزش جدیدی برای مشتریان و جامعه ایجاد می کند.

بر اساس این برنامه، کارکنان می توانند برای دستیابی به سبک کاری خود که امکان استفاده مناسب از زمان با توجه به نوع کار، نقش تجاری و سبک زندگی را می دهد، شروع به دورکاری کنند. فوجیتسو اعلام کرده که طی این برنامه کارکنان قادرند محل کار خود را انتخاب کنند که می تواند خانه افراد، دفتر اصلی شرکت یا یک دفتر ماهواره ای باشد.

این شرکت اعتقاد دارد که افزایش خودمختاری کارکنان، به بهبود کارایی تیم و همچنین افزایش بهره وری آن ها کمک می کند. فوجیتسو تنها شرکتی نیست که امکان دورکاری را برای کارکنان خود فراهم می کند، توییتر نیز چندین ماه پیش به کارمندان خود گفت که امکان دورکاری برای همیشه وجود دارد.

این شبکه اجتماعی اعلام کرده بود:

چندین ماه گذشته امکان استفاده از این روش را ثابت کرد. اگر کارکنان در موقعیتی باشند که امکان دورکاری برای آن ها وجود داشته باشند و بخواهند به دورکاری ادامه دهند، ما شرایط را برای آن ها مهیا می کنیم.

گوگل و فیسبوک نیز اخیرا اعلام کرده اند کارکنان می توانند تا انتها سال جاری میلادی از خانه کار کنند. باید منتظر ماند و دید در آینده شرکت های بیشتری به این جمع اضافه می شوند یا خیر.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک

به "80 هزار کارمند فوجیتسو دورکار شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "80 هزار کارمند فوجیتسو دورکار شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید