آمادگی کامل بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر برای پذیرش بیماران احتمالی حاد تنفسی

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: به منظور پذیرش و مراقبت از بیماران احتمالی حاد تنفسی، مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس به حالت آماده باش کامل درآمده است.

آمادگی کامل بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر برای پذیرش بیماران احتمالی حاد تنفسی

به گزارش خبرنگار دانشگاه وبلاگ تیم مسلم، سعید کشمیری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به ضرورت انتخاب یک مرکز مجهز برای پذیرش بیماران احتمالی کرونا در استان گفت: در کمیته استانی مبارزه با کرونا، مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر به عنوان بیمارستان ریفرال استان برای پذیرش بیماران تب دار با مشکل حاد تنفسی انتخاب شد.

کشمیری با اشاره به آمادگی بیمارستان های سلمان فارسی و قائم (عج) در انتقال بیماران به این مراکز، اضافه کرد: فرایند انتقال بیماران بخش های مختلف مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس به بیمارستان های دیگر شهر بوشهر آغازشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: تمامی بیمارستان های استان بوشهر برای پذیرش بیماران حاد تنفسی از آمادگی لازم برخوردار هستند و این بیماران در صورت صلاحدید و تشخیص به بیمارستان شهدای خلیج فارس ارجاع داده می شوند.

وی با درخواست از شهفرایندان برای حفظ آرامش عمومی و رعایت بهداشت فردی برای غلبه بر کرونا، گفت: بیماران بزرگ سال اورژانس به بیمارستان تأمین اجتماعی ارجاع و در این مرکز پذیرش خواهند شد.

کشمیری شرح داد: با انجام این جابجایی، بیماران دارای مشکل حاد تنفسی و تب دار در دو بخش اورژانس بزرگ سالان و اورژانس اطفال مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس به عنوان بیمارستان مرکزی پذیرش شده و برای ادامه درمان در این مرکز تحت مراقبت قرار خواهند گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه عطسه و آبریزش بینی نشانه کرونا نیست، گفت: از شهفرایندان تقاضا داریم در صورت داشتن علائمی مانند تب شدید و سرفه خشک به بیمارستان مراجعه کنند در غیر این صورت نیازی به مراجعه نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آمادگی کامل بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر برای پذیرش بیماران احتمالی حاد تنفسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی کامل بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر برای پذیرش بیماران احتمالی حاد تنفسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید