ادعای طالبان درباره داعش

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، ایرنا نوشت: گروه طالبان افغانستان روز دوشنبه ادعا کرد که این کشور را از لوث وجود گروه تروریستی داعش پاک می کند.

ادعای طالبان درباره داعش

به گزارش خبرگزاری خامه پرس افغانستان، این گروه امروز با صدور بیانیه ای (به اصطلاح) تعهد سپرد که مبارزات خود را برای نابودی کامل داعش در این کشور ادامه می دهد.

طالبان در این بیانیه اعلام کرد که تا به امروز داعش را از مناطق مختلف افغانستان بیرون رانده و اکنون تنها در مناطق محدود شرقی کشور باقی مانده اند که در مقابل آنها عملیات پاکسازی همچنان جریان دارد.

گروه ترویستی داعش افغانستان با تازگی مسئولیت حمله اخیر به مراسم سالگرد در گذشت عبدالعلی مزاری در کابل و مراسم تحلیف ریاست جمهوری محمد اشرف غنی در کاخ ریاست جمهوری این کشور را برعهده گرفت.

پس از امضای موافقتنامه صلح میان گروه طالبان و آمریکا، گروه طالبان دست به عملیات هایی علیه داعش در ولایت های شرقی افغانستان زده است.

براساس توافق نامه ای که در دهم اسفند بین آمریکا و طالبان در دوحه قطر امضا شد، قرار بود دو طرف طی 10 روز پس از امضای آن توافق پنج هزار زندانی طالبان را مطابق لیستی که از طرف این گروه ارائه شده بود از زندان های دولت افغانستان آزاد کرده تا فرصت برای گفت وگوهای بین الافغانی فراهم آید.

اما رییس جمهوری افغانستان در باره این ادعای طالبان واکنش شدید نشان داد و گفت که هیچ تعهدی به آمریکایی ها نداده مبنی بر اینکه بدون قید و شرط زندانیان این گروه را آزاد کند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "ادعای طالبان درباره داعش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای طالبان درباره داعش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید