از کجا بدانید گرفتگی بینی تان از کروناست یا نه؟

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، خبرنگاران: در این مطلب کوتاه همراه ما باشید تا به شما بگوییم چگونه متوجه شوید گرفتگی بینی تان علامت کووید 19 است یا به مشکل دیگری مانند آلرژی مرتبط است.

از کجا بدانید گرفتگی بینی تان از کروناست یا نه؟

به گزارش وبلاگ تیم مسلم به نقل از سایت تبیان، همه افراد گاهی دچار گرفتگی بینی می شوند و این عارضه، دلایل متعددی می تواند داشته باشد؛ از عفونت سینوسی گرفته تا یک سرماخوردگی معمولی. حتی استرس هم می تواند گرفتگی بینی ایجاد کند. با این که یکی از محتمل ترین دلایل این عارضه آزاردهنده، آلرژی های فصلی است؛ اما از آنجایی که گرفتگی بینی و سینوس ها می تواند علامتی از کووید 19 نیز باشد، هرچند نسبتاً نادر است، اما به هر حال شما باید این علامت را جدی بگیرید.

در این مطلب با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه متوجه شوید گرفتگی بینی تان علامت کووید - 19 است یا به مشکل دیگری مانند آلرژی مرتبط است.

گرفتگی بینی تان با داروی آلرژی رفع نمی گردد

یکی از علائمی که نشان می دهد گرفتگی بینی تان ممکن است ناشی از کووید - 19 باشد زمانی است که شما داروی آلرژی مصرف می کنید اما تسکین نمی یابید. در ضمنً این اتفاق بیانگر این است که گرفتگی بینی شما به هر دلیل دیگری غیر از آلرژی است.

سابقه آلرژی فصلی ندارید

قبلاً دچار آلرژی فصلی نبوده اید؟ پس به احتمال زیاد الآن هم آلرژی ندارید. بسته به اینکه چه مدت است دچار گرفتگی بینی شده اید و چه علائم دیگری دارید، ممکن است دچار سرماخوردگی، آنفلوانزا و البته کووید - 19 شده باشید.

تب دارید

اگر علاوه بر گرفتگی بینی تب هم دارید، پس مطمئناً باید به پزشک مراجعه کنید. آلرژی تقریباً هیچ وقت باعث تب نمی گردد. اما در خصوص آنفلوانزا، تب بسیار شایع است و البته در خصوص ویروس کرونا نیز تب بسیار معمول است. هر دوی این بیماری ها باید جدی گرفته شوند.

بدن درد دارید

بدن درد نیز علامتی نیست که در آلرژی مشاهده گردد اما در خصوص کووید - 19 بسیار شایع است.

منبع: اقتصادنیوز

به "از کجا بدانید گرفتگی بینی تان از کروناست یا نه؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از کجا بدانید گرفتگی بینی تان از کروناست یا نه؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید