اعتراض خشونت بار علیه بازگشت محدودیت های کرونایی در بلگراد

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، اعتراض هزاران نفر در برابر مجلس صربستان علیه بازگشت مجدد محدودیت های کرونایی به خشونت و درگیری بین پلیس و معترضان انجامید.

اعتراض خشونت بار علیه بازگشت محدودیت های کرونایی در بلگراد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تیم مسلم به نقل از روزنامه دی ولت آلمان، هزاران نفر در برابر ساختمان مجلس صربستان در بلگراد شب گذشته علیه محدودیت های جدید برای مقابله با بحران کرونا اعتراض کردند.

به گزارش رسانه های محلی، درگیری ها و خشونت هایی بین پلیس و معترضان رخ داد.

بعد از اینکه تعدادی از معترضان تلاش کردند به سمت ساختمان مجلس هجوم بیاورند پلیس علیه آن ها از گاز اشک آور استفاده کرد.

رئیس جمهور صربستان تنها چند ساعت قبل از این اعتراضات در تلویزیون این کشور با توجه به افزایش آمار مبتلایان در این کشور از بازگشت مجدد برخی محدودیت ها در هفته های آینده خبر داده بود.

رئیس جمهور صربستان شرایط در کشورش را جدی اعلام کرده و گفت که بخصوص پایتخت این کشور در معرض خطر آسیب های حاصل از شیوع مجدد کرونا قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه همه بیمارستان های در بلگراد پر شده است، اعلام کرد که از روز جمعه تا دوشنبه یک ممنوعیت خروج برای اهالی این شهر اعمال خواهد شد. همچنین از امروز (چهارشنبه) دیدارهای بیش از 5 نفر در این شهر ممنوع خواهد بود.

بر اساس آمارهای رسمی تا به حال در کشور صربستان حدود 16719 نفر به کرونا مبتلا شده و 330 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

رئیس جمهوری صربستان پیش تر پایین بودن پنج درصد مبتلایان به ویروس از تعداد آزمایش شدگان و کاهش تعداد افرادی که از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده می کنند را دو شرط ضروری برای لغو وضع اضطراری اعلام کرده بود.

ویروس کرونا برای نخستین بار ششم ماه مارس، 16 اسفند 98 در صربستان شیوع یافت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اعتراض خشونت بار علیه بازگشت محدودیت های کرونایی در بلگراد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض خشونت بار علیه بازگشت محدودیت های کرونایی در بلگراد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید