انتقال خون قم در ماه رمضان چشم به راه اهداکنندگان است

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، مدیرکل انتقال خون قم با بیان اینکه مرکز در ماه رمضان چشم براه اهداکنندگان است، گفت: در طول ماه مبارک رمضان پایگاه انتقال خون روح الله و پایگاه مرکزی انتقال خون قم از ساعت 8 تا 13 و 30 دقیقه مشغول فعالیت خواهد بود.

انتقال خون قم در ماه رمضان چشم به راه اهداکنندگان است

مرتضی نوریان ، با اشاره به فعالیت مرکز انتقال خون قم در ماه مبارک رمضان گفت: پایگاه روح الله طی ماه مبارک رمضان در دو بخش مردان و بانوان فعالیت خواهد داشت و بعد از افطار نیز از ساعت 21 تا 30 دقیقه بامداد فقط مرکز روح الله در جنب دبیرستان امام صادق (ع) فعال است و اهداکنندگان می توانند در این امر نوع محبت آمیز مشارکت داشته باشند.

مدیرکل انتقال خون قم با بیان اینکه روزه داری منعی جهت اهدای خون ندارد، گفت: برترین زمان برای اهدای خون در این ماه مبارک ابتدای صبح یا بعد از افطار است.

نوریان با بیان اینکه اهدای خون یک فعالیت مستمر و همیشگی است، گفت: تا زمانی که دیگر نیازی نباشد یا محصولات مصنوعی ساخته گردد، هیچ راهی جز اهدای خون نیست و کاهش ذخایر خونی به سرانجام زندگی بسیاری از نیازمندان گره خورده است.

مدیرکل انتقال خون قم با اشاره به افزایش ساعات فعالیت مراکز انتقال خون قم در شب های قدر، گفت: طی این شب ها به هرمیزان که متقاضی وجود داشته باشد، فعالیت اهدای خون تداوم خواهد یافت.

نوریان گفت: سن اهدای خون 18 تا 60 سال برای زنان و مردان است و قبل از اهدای خون معاینات لازم از اهداکنندگان انجام می گیرد؛ به همراه داشتن کارت ملی برای اهدای خون لازم است.

مدیرکل انتقال خون قم با بیان اینکه از ابتدای سال جاری و ایام نوروز استقبال و حضور اهداکنندگان خون در این استان رضایت بخش و امیدوار کننده بوده است، گفت: اهدای خون در نوروز سال جاری در مقایسه با سال گذشته 9 درصد رشد نموده است در صورت ادامه این فرایند مطلوب، ذخایر خونی قم در شرایط مطلوب و پایدار قرار می گیرد.

وبلاگ تیم مسلم قم قم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "انتقال خون قم در ماه رمضان چشم به راه اهداکنندگان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال خون قم در ماه رمضان چشم به راه اهداکنندگان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید