بررسی بهترین زمان سفر به آنکارا

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، اگر چه بسیاری از مسافران استانبول را محبوب ترین شهر ترکیه می دانند، اما آنکارا نیز با میراث تجاری، فرهنگی و تاریخی خود در چند سال اخیر به یکی از پررونق ترین شهرهای ترکیه از نظر گردشگری تبدیل شده است. این شهر که مظهر استقلال ترکیه است، پس از آنکه مردم ترکیه به رهبری آتاتورک در مبارزه برای جمهوری شدن به پیروزی رسیدند، به عنوان مرکز این کشور معرفی گشت. اگر قصد سفر به این شهر دیدنی و مهم ترکیه را دارید، در اولین قدم باید بدانید که چه زمانی بهترین زمان برای سفر به مرکز ترکیه محسوب می شود. در مطلب حاضر از مجله گردشگری خبرنگاران قرار است بهترین زمان سفر به آنکارا را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

بررسی بهترین زمان سفر به آنکارا

آنچه در ادامه می خوانید... پنهان

آب و هوای آنکارا در فصول مختلف سال

بهترین زمان سفر به آنکارا بر اساس آب و هوا

بهترین زمان سفر به آنکارا برای خرید

بهترین زمان سفر به آنکارا بر اساس هزینه

بهترین زمان سفر به آنکارا از نظر شلوغی و خلوتی شهر

بهترین زمان سفر به آنکارا برای شرکت در فستیوال ها

آنکارا، میراث غنی ترکیه

خرید بلیط هواپیما آنکارا

آب و هوای آنکارا در فصول مختلف سال

هیچ تردیدی نیست که شرایط آب وهوای مقصد تاثیر چشمگیری بر تجربه سفر ما دارد. بنابراین، قبل از برنامه ریزی برای سفر، باید با آب وهوای شهر مورد نظرتان آشنا باشید و بر اساس آن بار و بندیل سفر را آماده کنید. در ادامه، آب و هوای این شهر را در فصول مختلف برای سفر به آنکارا مورد بررسی قرار دادیم.

آنکارا در بهار

بهار از نظر توریستی، دومین فصل شلوغ آنکارا به شمار میرود. در این فصل، آنکارا از آب وهوای بسیار مطبوعی برخوردار است و میانگین دمای آن در روز به 18 درجه سانتی گراد می رسد. احتمال بارندگی در بهارهای آنکارا نسبتا کم و این مسئله، بهار را به یکی از بهترین فصل ها برای سفر به آنکارا تبدیل کرده است.

سفر به آنکارا در فصل تابستان

تابستان های آنکارا بسیار آفتابی و سوزان است و میانگین دما در آن به 25 درجه سانتی گراد و حداکثر دما به 35 درجه سانتی گراد می رسد. تابستان، فصل اوج توریستی در آنکاراست و جمعیت توریستی در این فصل به اوج خود می رسد. اگر تابستان را برای سفر انتخاب کردید، کلاه آفتاب گیر و کرم ضد آفتاب یادتان نرود.

آب و هوای آنکارا در پاییز

مانند بهار نیز آنکارا در فصل پاییز آب وهوای بسیار مطبوعی در مقایسه با تابستان دارد و حداکثر و حداقل میانگین دما در آن به ترتیب 22 و 14 درجه سانتی گراد است. این فصل از نظر جمعیت توریستی بسیار خلوت می شود و با توجه به شرایط آب وهوا، بهترین بهترین فصل سفر به آنکارا محسوب می شود.

زمستان های آنکارا

آنکارا زمستان های سرد و نسبتا برفی دارد و میانگین دمای آن تقریبا 3 درجه سانتی گراد است. اگر طاقت سرما را دارید و از گردش در هوای سرد لذت می برید، از آنجایی که آنکارا در فصل زمستان عموما خالی از جمعیت توریست است، زمانی عالی برای سفر به این شهر به شمار می آید.

بهترین زمان سفر به آنکارا بر اساس آب و هوا

همان طور که در بخش قبلی به آن اشاره شد، از نظر آب وهوایی بهار و پاییز بهترین زمان سفر به آنکارا هستند. در این فصل ها میانگین دما از 20 درجه فراتر نمی رود و به راحتی می توانید در شهر ماجراجویی و گردش کنید. علاوه بر این، اندازه بارش نیز بسیار کم است و مانع از تفریح و گشت وگذار شما در شهر نخواهد شد. فصل تابستان گرم ترین فصل آنکارا و زمستان سردترین فصل سفر به آنکار هستند. اگر در این زمان به آنکارا بروید، باید خودتان را برای آفتاب سوزان آنکارا یا سرمای زیاد آن آماده کنید.

بهترین زمان سفر به آنکارا برای خرید

خرید بخش جدانشدنی سفر است و بسیاری از افراد تنها با هدف خرید به بسیاری از شهرها سفر می کنند. آنکارا یکی از این مقصدهاست و هیچ مسافری را دست خالی روانه خانه نمی کند. به طور کلی، زمان حراج در آنکارا معمولا با کل ترکیه هماهنگ است و اغلب برندها و مراکز خرید در آخر هر فصلی حراج همان فصل را برگزار می کنند.

علاوه بر این، از اواسط آذر تا اوایل دی ماه نیز به دلیل نزدیکی به کریسمس، مسافران جشنواره های تخفیفی بسیار خوبی را در آنکارا شاهد خواهند بود. در فصل تابستان نیز یک جشنواره خرید همراه با رویدادهای بسیار مجذوب کننده در آنکار برگزار می شود که به موجب آن، توریستان زیادی روانه آنکارا می شوند.

بهترین زمان سفر به آنکارا بر اساس هزینه

اگر چه آنکارا در فصل تابستان گرم است، اما توریستان زیادی به این شهر سفر می کنند و آنکارا در سه ماهه تابستان، در شلوغ ترین حالت خود واقع شده است. از این رو، هزینه های سفر به آنکارا در این فصل در مقایسه با دیگر فصل ها بیشتر خواهد بود. در صورتی که دوست دارید سفر ارزانی را به آنکارا تجربه کنید، بهتر است در فصل پاییز برای مسافرات خود برنامه بریزید. علاوه بر پایین بودن هزینه سفر به آنکارا با هواپیما و همچنین دیگر خدمات رفاهی، مرکز ترکیه در این فصل هم بسیار خلوت است و هم آب وهوای بسیار مطبوعی دارد.

بهترین زمان سفر به آنکارا از نظر شلوغی و خلوتی شهر

تابستان های آنکارا بسیار شلوغ است و اگر این فصل را برای سفر انتخاب کنید، قیمت بالای هتل ها و پروازها، صف های طولانی، شلوغی بیش از حد و آفتابی سوزان در اختیارتان خواهد بود. از سوی دیگر، با آغاز فصل پاییز و سردشدن هوا در آنکارا، از تعداد جمعیت توریستان کاسته می شود و مسافران با فراغ بال بیشتری می توانند به گشت وگذار در شهر بپردازند. به این ترتیب با فراغ بال می توانید از جاهای دیدنی آنکارا بازدید کنید.

بهترین زمان سفر به آنکارا برای شرکت در فستیوال ها

در شهر آنکارا هر ساله انواع فستیوال ها و جشنواره ها برگزار می شوند که توریستان زیادی را به خود جلب می کنند. جشنواره بین المللی فیلم آنکارا یکی از این رویدادها است که بیش از 30 است که هر ساله در فصل بهار در آنکارا برگزار می شود. اگر اهل سینما هستید، سفر به آنکارا در فصل بهار و شرکت در این رویداد را از دست ندهید. جشنواره موسیقی آنکارا، جشنواره بین المللی کارتون آنکارا و جشنواره بین المللی فیلم زنان فلایینگ بوم (Flying Boom) از دیگر جشنواره های آنکارا در فصل بهار هستد.

در فصل تابستان نیز در آنکارا چند جشنواره برگزار می شود که بازدید از آن ها برای بسیاری از مسافران مجذوب کنندهیت دارد. جشنواره بویوک آنکارا یکی از این فستیوال ها است که در آن مجموعه ای از رویدادهای مفرح برگزار می شود و تمام اعضای خانواده می توانند از آن لذت ببرند. علاوه بر این، تماشای ژه بزرگ سربازان ترکیه و پروازهای نمایشی نیروی هوایی این کشور در مقبره آتاتورک در جشن پیروزی ترکیه که در 30 آگوست برگزار می شود، بسیار مجذوب کننده و هیجان انگیز است.

پاییزهای آنکارا معمولا خالی از رویدادهای فرهنگی است؛ اما در زمستان های آن هر ساله جشنواره رقصی برگزار می شود که مجذوب کنندهیت و هیجان بسیار بالایی برای مسافران به همراه دارد. جشنواره بین المللی حرکات موزون آنکارا رویدادی 4 روزه است که در ماه دسامبر برگزار می شود و در آن هنرمندان مشهور در سطح بین المللی کنسرت اجرا کرده و انواع کارگاه های آموزشی را برگزار می کنند.

آنکارا، میراث غنی ترکیه

آنکارا مرکز ترکیه و از نظر توریستی یکی از مهم ترین شهرهای این کشور است. اگر چه در آنکارا خبری از بناهای تاریخی و کاخ های عثمانی باشکوه نیست، اما مجذوب کنندهیت های خاص خود را برای مسافران دارد و توریستان زیادی را هر ساله به خود فرامی خواند. در مطلب حاضر با شما درباره بهترین زمان سفر به آنکارا صحبت کردیم و این مسئله را از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار دادیم. اگر قرار باشد به آنکارا سفر کنید، کدام فصل را برای سفر ترجیح می دهید؟

سوالات متداول درباره بهترین زمان سفر به آنکارا

1. از نظر آب وهوایی بهترین فصل سفر به آنکارا کدام است؟

پاییز و بهار آنکارا آب وهوای بسیار مطبوعی دارد و زمان مناسبی برای سفر به این شهر محسوب می شود.

2. بهترین زمان سفر به آنکارا از نظر خرید و جشنواره های تخفیفی کدام است؟

با توجه به اینکه در شهریور و روزهای منتهی به کریسمس جشنواره های تخفیفی بسیار خوبی در این شهر برگزار می شود، زمان مناسبی برای سفر به آنکارا به شمار می آید.

3. هزینه های سفر به آنکارا در کدام فصل کمتر است؟

از آنجایی که در فصل زمستان و پاییز تعداد جمعیت توریست در آنکارا کاهش پیدا می کند، سفر به این شهر نیز ارزان تر از سایر فصل ها خواهد بود.

گارانتی خرید بلیط ارزان آنکارا

رزرو هتل آنکارا با بهترین قیمت

سارا صالحی

بسم رب لوح و القلم!

کلمات پناه اند، شکوه اند، شعراند، شوق اند… کلمات اگر نباشند چگونه می توان تاب آورد رنج هستی را؟ من آنم که زاده شده برای زیباترکردن دنیا با کلمات. باشد که آیندگان با خواندن نوشتک هایم بگویند: کس چو حافظ نگشاد از رخ اندیشه نقاب، تا سر زلف سخن را به قلم شانه زدند…

منبع: فلای تودی

به "بررسی بهترین زمان سفر به آنکارا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی بهترین زمان سفر به آنکارا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید