تهدید روسیه برای فیلتر توییتر

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، یک مقام روسی گفت اگر توییتر به درخواست کشورش برای حذف محتوای مجرمانه عمل نکند، ظرف مدت یک ماه فیلتر خواهد شد.

تهدید روسیه برای فیلتر توییتر

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، مسکو هفته گذشته به تلافی امتناع توییتر از عمل به درخواست دولت روسیه برای حذف محتواهای معین، سرعت دسترسی به توییتر در داخل این کشور را کاهش داد.

توییتر در آن موقع نسبت به تاثیر اقدامات روسیه بر آزادی بیان ابراز نگرانی نموده و اظهارات مقامات روسیه را که مدعی هستند این پلتفرم برای اشاعه رفتارهای غیرقانونی مورد استفاده قرار می گیرد را رد نموده بود.

در اقدامی که تنشهای اخیر را شدت بخشید، وادیم سوبوتین، معاون مدیر سازمان رگولاتور ارتباطات روسیه (روس کومنادزور) اعلام نمود توییتر به درخواستهای روسیه پاسخ نداده و اگر به این رفتار ادامه دهد، ظرف مدت یک ماه در این کشور مسدود خواهد شد.

خبرگزاریهای روسی به نقل از وی نوشتند: اگر توییتر محتوای مجرمانه که شامل هرزنگاری بچه ها و مطالب مربوط به مواد مخدر و خودکشی بچه ها است را حذف کند، می تواند از فیلتر شدن اجتناب کند.

پلتفرم آمریکایی توییتر یکی از پنج پلتفرم رسانه اجتماعی است که به دلیل امتناع از حذف پستهای مربوط به تشویق بچه ها برای شرکت در اعتراضات ضددولتی ماه جاری هدف شکایت دولت روسیه نهاده شد.

بر اساس گزارش رویترز، وزارت خارجه روسیه شنبه هفته جاری آمریکا را متهم کرد با استفاده از فرصتهای فناوری اطلاعات، وارد رقابت غیرمنصفانه شده و پلتفرمهای رسانه اجتماعی را به رفتارهای تبعیض آمیز و خودسرانه در سانسور محتوا متهم کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تهدید روسیه برای فیلتر توییتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید روسیه برای فیلتر توییتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید