جاهای دیدنی آفریقا برای آنان که حیات وحش دوست دارند

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، رویای تماشای شیرها در جاهای تماشای آفریقا

شاید تماشای شیر با آن هیبت و عظمت و شکوه آرزوی هر فردی باشد. بیش تر کسانی که انقدر خوشبخت بوده اند که بتوانند یک شیر را از نزدیک ببیند، کاملا اعتراف می نمایند که میان لذت تماشای یک شیر از نزدیک و تماشا فیلم آن ها از صفحه تلویزیون فاصله زیادی وجود دارد. اگر شما هم در زمره افرادی هستید که آرزوی چشم در چشم شدن با یک شیر را دارید پس حتما یک سفر به آفریقا ترتیب دهید. قطعا در بیشتر پارک های جنگلی آفریقا برای تماشای شیرها هیچ مسئله ای نخواهید داشت و می توانید ساعت ها در زیبایی و شکوه آن ها غرق شوید. اگر هم خوش شانس باشید می توانید لحظه شگرف شکار یک حیوان نگون بخت به وسیله شیرها را از نزدیک ببیند.

جاهای دیدنی آفریقا برای آنان که حیات وحش دوست دارند

1- همراه شدن در کوچ بزرگِ پارک جنگلی ماسایی مارا- کنیا

Masai Mara در کنیا یکی از برترین جاهای تماشای آفریقا است

از اواخر اردیبهشت، فصل مهاجرت بزرگ حیات وحش آفریقا آغاز می گردد و تا اوایل آبان ادامه دارد. این فصل برترین زمان برای سفر به حیات وحش آفریقا، علی الخصوص پارک جنگلی ماسایی مارا، است. اما اگر در این بازه زمانی هم امکان سفر به آفریقا برایتان فراهم نشد، هیچ نگران نباشید. همواره در ماسایی مارا این فرصت را خواهید داشت که با گله های پر تعداد شیرها روبرو شوید. نکته خیلی مجذوب نماینده دیگرِ این سفر، نزدیکی پارک جنگلی آمبوسلی به ماسایی مارا است. در این پارک جنگلی، در حالی که رشته کوه های سر به فلک کشیده کلیمانجارو را همواره در زاویه دید خود دارید، می توانید گونه های مجذوب نماینده حیات وحش آفریقا را در حال زندگی و در زیست بوم واقعی خود تماشا کنید.

2- بزرگ ترین زیستگاه شیرهای آفریقا: پارک جنگلی سرنگتی- تانزانیا

Serengeti در تانزانیا پر است از زیبایی های خیره نماینده

جمعیت شیرها در این پارک پیش از 3 هزار قلاده است. طبیعت این منطقه در میان جاهای تماشای آفریقا ، به طرز اعجاب انگیزی زیباست. جلگه های بدون درخت که در باد موج می خورند و صخره های کوچکی که از گوشه و کنار بیرون زده اند کیفیتی تحسین برانگیز به این منطقه بخشیده اند که در هیچ جای دیگر جهان نمونه اش نیست. اگر در طول این جلگه ها حرکت کنید، گله های بزرگ حیوانات وحشی را در حال استراحت و چرا می ببیند. اگر اقبال به شما روی خوش نشان دهد، می توانید لحظه شکار یک چهارپا به وسیله یک شیر زیبا را شکار کنید. دفعه آخری که من به سرنگتی سفر نموده بودم، یک شیر از ماشین ما به عنوان استتار هنگامی که در کمین یک گله گورخور بود استفاده کرد. یکی از ویژگی های متمایز شیرهای این منطقه داشتن یال های کوتاه تر نسبت به سایر شیرهای آفریقایی است.

3- سافاری در منطقه کروگر بزرگ- آفریقای جنوبی

Greater Kruger Area دشتی پهناور در آفریقا که باید از نزدیک ببینید

دقیقا مانند ماسایی مارا، در کروگر بزرگ برترین انتخاب سافاری خصوصی با یک تک ماشین و زدن به قلب طبیعت وحشی آفریقاست. برترین تورلیدرهای افریقا در این منطقه همراه شما هستند تا یک دل سیر از تماشای شیرها حظ ببرید. برترین سفر به این منطقه زمانی محقق می گردد که زمان کافی در اختیار داشته باشید تا بتوانید دو سه شب در طبیعت وحشیِ وحشی آفریقا شب مانی داشته باشید. بعلاوه این منطقه به داشتن شیرهای سفید هم معروفیت دارد، اما خیلی اصرار نداشته باشید یکی از آن ها را ببیند، زیرا متاسفانه به دلیل شکار بی رویه این گونه درحال انقراض است و تعدادشان به صورت نگران نماینده ای کاهش پیدا نموده است.

4- تنوع بی نظیر پستانداران و پرندگان در دلتای اوکاوانگو- بوتساوانا

Okavango Delta, Botswana

در مرکز کویر کالاهاری بوتساوانا، آبراهه های کم نظیری شکل گرفته اند. به یمن این آبراهه ها مجموعه فوق العاده ای از انواع پستانداران و پرندگان در این منطقه زیست می نمایند. برترین زمان برای سفر به منطقه، ماه های خشک، از اواخر اردیبهشت تا اوایل آبان به طول می انجامند، است. در این ماه ها پوشش گیاهی بسیار پراکنده است و این امکان را به ما می دهند که شیرهایی که در گله های بزرگ حرکت می نمایند را بتوانیم ببینیم.

اما اگر بعد از این تماشا این منطقه، برنامه سفر خود را طوری نچینید که حتما سری هم به منطقه ساووتی/لینیاتی بزنید، نیمی از عمرتان به فنا می رود. حیات وحش این منطقه تکمیل نماینده موزه حیات وحش اوکاوانگو است.

5- قدم زدن در میان شیرها در پارک جنگلی لوانگوا جنوبی- زیمباوه

South Luangwa National Park یکی از برترین موقعیت های برای تماشا شیرها

بهتان قول می دهم اگر به این منطقه سفر کنید، از بس شیر ببیند حوصله تان سر برود. این سرزمین در میان جاهای تماشای آفریقا ، یک جورهایی قلمرو بلامنازع شیرها به شمار میرود. نکته استثنای این منطقه این است که شما می توانید در آن کمپ بزنید و اگر کمی زبر و زرنگ و سحرخیر باشد، می توانید در منطقه پیاده روی کنید و با پاهای خودتان به گله شیرها نزدیک شوید.

پارک جنگلی کافیو فقط به مقدار یک پرواز کوتاه با لوانگوا فاصله دارد. شیرهای بوسانگا که بومی این منطقه هستند، بسیار بزرگ تر از سایر شیرهای آفریقایی هستند. هیبت بزرگ آن ها حقیقتا رعشه به تن انسان می اندازد. مطمئن باشید هر قدر هم هزینه کنید، هرگز از سفر به این منطقه پشیمان نمی شوید.

منبع:سـفـرزون

منبع: دیجیاتور

به "جاهای دیدنی آفریقا برای آنان که حیات وحش دوست دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاهای دیدنی آفریقا برای آنان که حیات وحش دوست دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید