خبرنگاران فرایند اجرای طرح های آبرسانی در اندیمشک شتاب گرفته است

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، اندیمشک - خبرنگاران - مدیر عامل آبفا خوزستان گفت:با تسریع در فرایند نهایی تکمیل طرح های آبرسانی اندیمشک به زودی بخش زیادی از مسائل کمبود آب این شهرستان رفع می گردد.

خبرنگاران فرایند اجرای طرح های آبرسانی در اندیمشک شتاب گرفته است

به گزارش وبلاگ تیم مسلم صادق حقیقی پور آدینه در نشست آنالیز مسائل آب شهرهای بیدروبه و حسینیه در فرمانداری اندیمشک اضافه نمود:خطوط انتقال آب مربوط به طرح های بیدروبه و حسینیه با شتاب بیشتری اجرا می شوند.

وی اضافه نمود:10 میلیارد ریال اعتبار نقدی و 20 میلیارد ریال اسناد خزانه برای اجرای خطوط و تکمیل طرحهای آبرسانی مذکور به پیمانکار مربوطه پرداخت می شود.15 کیلومتر لوله 10 اینچ برای اجرایخطوط انتقال تامین و در اختیار پیمانکار قرار داده می شود.

حقیقی پور ابراز امیدواری کرد کمتر از یک ماه و نیم آینده شاهد بهره برداری از طرح های آبرسانی مذکور در شهرستان اندیمشک باشیم.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی نیز با تشریح پیگیری اجرا شده برای اجرای هرچه سریعتر طرح های آبرسانی و بهبود زیرساخت های این حوزه در سال های اخیر گفت:با پیگیری اجرا شده برای تسریع در تکمیل طرح های آبرسانی، اعتبار لازم از سوی استاندار خوزستان و آبفا استان برای اجرای خطوط انتقال اختصاص یافت و این طرح ها بزودی تکمیل می شوند.

فریدون حسنوند اضافه نمود:طرح های متعددی در شهرستان اجرا شده و با اجرای خطوط انتقال، بخشی از این پروژه ها برای بهره مندی مردم از آب شرب پایدار افتتاح می شوند.

وی برطرف مطالبات در زمینه آبرسانی را از اولویت های مسئولان شهرستان اندیمشک برشمرد و گفت: طی ماههای اخیر دهها نشست از سطح پایین تا سطح وزارت نیرو برای حل مطالبات مردم در زمینه آبرسانی برای شهرستان اندیمشک برگزار شده است.در نشست با وزیر نیرو با حضور استاندار ، رییس آبفا کشور ،مدیرعامل سازمان اب و برق خوزستان و مدیرعامل آبفا استان درباره آب اندیمشک ، الوار گرمسیری و چم گلک برنامه ریزی و توافق شد.

حسنوند گفت: به رغم کوشش های وسیع برای اجرای دهها پروژه با اعتبار کم سابقه در همه مناطق شهرستان،به دلیل مسائل ناشی از خطوط انتقال، هنوز تحقق این گام های عظیم برای شهفرایندان ملموس نشده است.

وی خواهان تسریع در فرایند اجرای خط انتقال آب دوکوهه،خط انتقال مخزن حسینیه به شهر حسینیه و خط انتقال دوکوهه به بیدروبه شد.

حسنوند توضیح داد: با هماهنگی استاندار 100 میلیارد ریال برای تامین 15 کیلومتر خط انتقال 10 اینچ اندیمشک اختصاص یافته است. با اختصاص این اعتبار ،سه طرح مهم خطوط انتقال آب در شهرستان اندیمشک باید طی 45 روز آینده اجرایی و بهره برداری شوند. همچنین خطوط انتقال آب بیدروبه به قلعه رزه و پل زال هم برنامه ریزی و اجرایی می شود.

وی بیان نمود:پیمانکار طرح باید از پنج جبهه مختلف برای تحقق این خطوط انتقال در کمترین زمان ممکن وارد عمل شود. طی ماههای اخیر چهار الی پنج مخزن آب احداث شده است اما نبود خط انتقال مشکل ساز شده است.

نماینده مردم اندیمشک با اشاره به مسائل شهر بیدروبه اضافه نمود:این منطقه در زمینه مخزن آب مشکل ندارند و به علت ضعف عملکرد پمپ ها ، افت شدید آب در این منطقه سبب ناراحتی مردم شده است.

وی توضیح داد:به علت شرایط پمپ ها ، مخزن بیدروبه خالی است در حالی که امکاناتی همچون خط انتقال و چاه وجود دارد لذا باید با تعویض پمپ ها این دغدغه مردم هرچه سریعتر برطرف شود.

فرماندار اندیمشک هم گفت: 2 مخزن در امیرسیف و پایتخت گلزار با اعتبار 70 میلیارد ریال احداث شده که با افتتاح آنها حجم آب شرب 38 روستای بخش الوار سه برابر می شود

پیمان جهانگیری با اشاره به کوشش جدی برای برطرف مسائل آب شرب روستاها و شهرهای تابعه شهرستان اندیمشک گفت:در راستای بهبود شرایط آب شرب در شهرهای حسینیه ، بیدروبه و چم گلک نیز طرح های مربوطه به سرعت در حال انجام است که به زودی افتتاح می شوند.

به گفته جهانگیری طرح مطالعاتی توسط شرکت مشاور جهت اصلاح 26کیلومتر شبکه فرسوده شهر بیدروبه و طرح مطالعاتی اصلاح شبکه در شهر حسینیه توسط شرکت پور آب نیز اجرا شده است.

فرماندار اندیمشک از سرعت بخشی به ساماندهی شبکه آبرسانی چم گلک اطلاع داد و اضافه نمود: اصلاح و ساماندهی شبکه آب شرب چم گلک مراحل پایانی را طی می نماید و به زودی بهره برداری می شود.

وی گفت:پروژه آبرسانی دیلم دشت باریکاب نیز با اعتبار 25 میلیارد ریال شروع شده که به وسیله 2 چشمه و با ساخت چهار منبع با ظرفیت 50 متر مکعب ، آب این منطقه تامین خواهد شد.

فرماندار اندیمشک اضافه نمود:آبرسانی به روستای تله زرکه با حفر چاه 250 متری با 2 منبع 100 و200 متر مکعبی با اعتبار16 میلیارد ریال تکمیل شده است.

وی حجم طرح های حوزه آبرسانی در اندیمشک را کم سابقه دانست و اظهار داشت: با تحقق کامل این طرح ها در آینده نزدیک ، شاهد توسعه بسیار خوبی در زیرساخت های آبرسانی شهرستان اندیمشک خواهیم بود.

شهرستان اندیمشک در شمال خوزستان پنج شهر تابعه دارد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران فرایند اجرای طرح های آبرسانی در اندیمشک شتاب گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرایند اجرای طرح های آبرسانی در اندیمشک شتاب گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید