خبرنگاران شروط طالبان برای حضور در نشست ترکیه

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، تهران- خبرنگاران- شبکه طلوع نیوز گزارش داد که طالبان برای حضور در نشست ترکیه خواهان آزادی زندانیان و خارج شدن نام رهبران این گروه از فهرست سیاه سازمان ملل متحد شده اند.

خبرنگاران شروط طالبان برای حضور در نشست ترکیه

به گزارش بامداد پنجشنبه وبلاگ تیم مسلم از طلوع نیوز، طالبان تأکید دارند که پیش از برگزاری نشست ترکیه این دو شرط باید عملی شوند. این گروه روز گذشته فهرست زندانیانی که باید آزاد شوند و اسامی رهبران طالبان که باید از لیست سیاه سازمان ملل خارج شوند را به آمریکا تحویل داده است.

منابع خبری همچنین می گویند که دلیل دیگر طالبان برای شرکت نکردن در نشست استانبول، خارج نشدن کامل نیروهای خارجی از افغانستان است.

محمد عمر داوودزی نماینده ویژه ریاست جمهوری افغانستان در امور پاکستان باتوجه به شروط طالبان گفت: خوب است که آزادی این هفت هزار [زندانی طالبان] مشروط گردد به قبول کردن آتش بس، اگر آتش بس را بپذیرند وقتی که این زندانیان آزاد شوند، جنگی نیست که آنان به جنگ بروند.

به گفته منابع خبری، کنفرانس ترکیه که از 16آوریل (27 فروردین) به 24 آوریل (4 اردیبهشت) موکول شده بود، به علت شرکت نکردن طالبان در این نشست بار دیگر به تأخیر افتاده است.

در راستای کوشش ترکیه، سازمان ملل، آمریکا و قطر برای راضی کردن طالبان به منظور حضور در نشست ترکیه، وزیر خارجه این کشور شب گذشته اعلام نمود که این نشست تا پس از عید فطر به تأخیر افتاده است.

مولود چاووش اوغلو در پیغام توییتری نوشت: در خصوص افغانستان ما با قطر، آمریکا و سازمان ملل گفت وگو نموده ایم. ما تصمیم گرفتیم که نشست استانبول دربارۀ صلح افغانستان را پس از عید رمضان برگزار کنیم.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران شروط طالبان برای حضور در نشست ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شروط طالبان برای حضور در نشست ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید