خبرنگاران وزیردارایی: سهام دولت در سه بانک و دو شرکت بیمه ای عرضه می شود

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، تهران - خبرنگاران - وزیرامورمالی و دارایی در نشست هم اندیشی با صاحب نظران بازار سرمایه گفت: 16هزار500 میلیاردتومان باقیمانده سهام دولت در سه بانک و دو شرکت بیمه ای در قالب یک صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) با عنوانواسطه گری مالی یکم، به زودی عرضه خواهند شد.

خبرنگاران وزیردارایی: سهام دولت در سه بانک و دو شرکت بیمه ای عرضه می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، فرهاد دژپسند اظهارداشت: شروع پذیره نویسی فروش واحدهای این صندوق از شنبه هفته آینده (14 اردیبهشت) لغایت 31 ماه جاری خواهد بود.

وی بیان نمود: برای خریداران واحدهای این صندوق، بیست درصد تخفیف قایل شده ایم که 15 درصد آن نقدی و پنج درصد آن به منظور بازار گردانی واحدها، نزد صندوق نگهداری می شود

وزیر امور مالی و دارایی تاکید کرد: باید در راه اندازی بورس هوشمند و ارتقای زیر ساختهای نرم افزاری بازار سرمایه، سازمان بورس و اوراق بهادار تسریع شود.

همچنین وزارت اقتصاد طی اطلاعیه ای فراخوان واگذاری (شماره یک) پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) واسطه گری مالی یکم را منتشر کرد.

وزارت امور مالی و دارایی از طریق این واگذاری، به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران، باقیمانده سهام خود در بانک های ملت، تجارت و صادرات ایران و بیمه های البرز و اتکایی امین را واگذار خواهد کرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران وزیردارایی: سهام دولت در سه بانک و دو شرکت بیمه ای عرضه می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزیردارایی: سهام دولت در سه بانک و دو شرکت بیمه ای عرضه می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید