روحانی: مردم باید راه های دولت برای خنثی سازی تحریم ها را بدانند

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، دویست و چهل و دومین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز یکشنبه به ریاست حسن روحانی رئیس جمهور برگزار گشت.

روحانی: مردم باید راه های دولت برای خنثی سازی تحریم ها را بدانند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در این جلسه گزارش مقدماتی دستگاه های مختلف بویژه بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه از شرایط اقتصادی کشور در سه ماهه اول سال جاری و پیش بینی آینده ارائه شد.

در گزارش مقدماتی دستگاه های اقتصادی کشور متغیر های تاثیرگذار مانند تحریم و کرونا بر شاخص های گوناگون اقتصادی و تدابیر اتخاذ شده برای مقابله و مدیریت این عوامل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس جمهور با تاکید بر حساسیت و جدیت دولت تدبیر و امید بر ارائه گزارش های شفاف و دقیق از شرایط اقتصادی کشور به مردم گفت: دولت خود را موظف می داند به مردم با شفافیت و صراحت از فعالیت خود گزارش دهد و در 8 سال گذشته این اقدام را به طور جدی پیگیری کرده است.

روحانی با تاکید بر اجرای دقیق این ماموریت افزود: دولت در کنار تعهد به مردم، با اتکا به نگاه ملی به انتقال مسئولیت تلاش کرده است با واقع بینی نقشه کلان اقتصادی کشور را برای دولت آینده ترسیم و تشریح کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه تلاش و تدابیر دولت برای گذر از مسائل و ساماندهی اقتصاد کشور باید با دقت ارائه و ثبت شود، گفت: مردم حق دارند بدانند که چه گردنه ها و چه تکانه هایی موجب بروز چه نوع مسائلی شده است و دولت چه راه هایی برای خنثی سازی تحریم و گذر از محدودیت های کرونایی در نظر گرفته است و همچنین لازم است مردم بدانند اگر تحریم و جنگ اقتصادی به کشورمان تحمیل نشده بود و کرونا هم پدید نمی آمد امروز اقتصاد کشور در چه موقعیتی قرار داشت و حاصل این تجارب در اختیار مردم و مسوولان دولت آینده قرار خواهد گرفت.

منبع: فرارو

به "روحانی: مردم باید راه های دولت برای خنثی سازی تحریم ها را بدانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: مردم باید راه های دولت برای خنثی سازی تحریم ها را بدانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید