شروع ترم جدید بر پایه آموزش مجازی استاندارد ، در مورد ارائه اینترنت رایگان مشکل داریم

به گزارش وبلاگ تیم مسلم، تعدادی از روسای دانشگاه های شرکت کننده در نشست مجازی با وزیر علوم و معاونان وزارتخانه، به طرح دیدگاه های خود در خصوص برنامه ریزی آغاز سال تحصیلی 1400-1399 پرداختند.

شروع ترم جدید بر پایه آموزش مجازی استاندارد ، در مورد ارائه اینترنت رایگان مشکل داریم

به گزارش خبرنگار دانشگاه وبلاگ تیم مسلم به نقل از وزارت علوم، تعدادی از روسای دانشگاه های شرکت کننده در نشست مجازی با وزیر علوم و معاونان وزارتخانه به طرح دیدگاه های خود در مورد برنامه ریزی شروع سال تحصیلی 1400-1399 پرداختند.

سعید کریمی، رئیس دانشگاه شهرکرد در نشست مجازی با وزیر علوم با بیان اینکه ایجاد نرم افزار واحد برای همه دانشگاه ها از نیاز های اصلی به شمار می رود، گفت: در این دانشگاه کلاس های مجازی از اسفند ماه برگزار و امتحانات را به شکل مجازی برگزار کردیم و کلاس های عملی از 15 مرداد به بعد برگزار خواهد شد و در بحث خوابگاه ها سعی خواهیم کرد که اولویت را به دانشجویان کارشناسی ارشد بدهیم و انتظار داریم اعتباراتی جهت تهیه زیر ساخت ها و تهیه مواد ضد عفونی کننده به دانشگاه اختصاص پیدا کند و یک نرم افزار واحد برای آموزش همه دانشگاه ها طراحی شود.

شروع ترم جدید را بر پایه آموزش مجازی استاندارد قرار دهیم

احمد رضی، رئیس دانشگاه گیلان نیز در این نشست گفت: پیشنهاد ما در دانشگاه گیلان بر این است که شروع ترم جدید را بر پایه آموزش مجازی استاندارد طراحی و برنامه ریزی کنیم و حتی بخشی از کلاس های عملی را به شکل مجازی راه اندازی و اساتید را برای این امر آموزش دهیم.

وی افزود: استفاده از شبکه علمی کشور و افزایش محتوای این شبکه و ارائه اینترنت رایگان، تقویت مراکز مشاوره و درمان و تخصیص بودجه از کار های کلیدی در امر آموزش مجازی برای ترم آینده است.

حضور تمام وقت اساتید در دانشگاه ها امری مهم و ضروری است

احمد عریان، رئیس دانشگاه یاسوج گفت: ما ترم بهار را با چهار سرور جهت آموزش مجازی دانشجویان شروع کردیم و در حال حاضر در حال برگزاری امتحانات آخر ترم هستیم و درصد مشارکت دانشجویان هم خوب بوده، ولی در کل استان در مورد ارائه اینترنت رایگان مشکل داریم لذا باید تقویت زیر ساخت ها و افزایش پهنای باند را مد نظر قرار دهیم.

طراحی سامانه مجازی واحد و ارائه دستورالعمل ها در آموزش مجازی مهم است

منصور زرا نژاد، رئیس دانشگاه علوم فنون دریایی خرمشهر گفت: تصمیم گیری ها برای دانشگاه ها نباید کلی باشد، چون شرایط دانشگاه ها با هم متفاوت است و ما فعلاً در شرایط بحرانی از جهت ویروس کرونا در استان خوزستان به سر می بریم و امیدواریم با توجه به شرایط آب و هوایی و شرایط استان از جهت ویروس کرونا تجهیزات خنک کننده و مواد ضد عفونی کننده و بهداشتی در اختیار دانشگاه قرار گیرد.

وی افزود: در ترم گذشته 80 درصد کلاس ها را به شکل آنلاین برگزار کردیم و 20 درصد کلاس ها هم آفلاین برگزار گشت، ولی از جهت زیر ساخت ها مشکلاتی وجود دارد که باید برطرف شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شروع ترم جدید بر پایه آموزش مجازی استاندارد ، در مورد ارائه اینترنت رایگان مشکل داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ترم جدید بر پایه آموزش مجازی استاندارد ، در مورد ارائه اینترنت رایگان مشکل داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید